סיקור מקיף

נפטר ממציא "ביגפוט" – התפרנס מהמתיחה

האיש שיזם את המתיחה המצליחה בדבר קיומו של "ביגפוט" מת בחודש שעבר, בגיל .84 רק עם מותו גילו בני משפחתו של ריי ואלאס שהיצור המסתורי היה המצאה. "האמת היא שביגפוט פשוט מת", אמר בנו מייקל

8.12.2002

ביגפוט בתצלום של איוון מארקס בקליפורניה ב-1977
ביגפוט בתצלום של איוון מארקס בקליפורניה ב-1977

האיש שיזם את המתיחה המצליחה בדבר קיומו של "ביגפוט" מת בחודש שעבר, בגיל .84 רק עם מותו גילו בני משפחתו של ריי ואלאס שהיצור המסתורי היה המצאה. "האמת היא שביגפוט פשוט מת", אמר בנו מייקל.

השמועות על קיומו של ביגפוט צצו באוגוסט ,1958 כשמפעיל דחפור שעבד בחברת הבנייה של ואלאס בקליפוניה גילה טביעות רגליים עצומות ליד הציוד שלו. מקומון טבע את השם "ביגפוט" בכתבת שער שפירסם על התופעה המסקרנת. עתה מגלים בני המשפחה שוואלאס ביקש מחבר לגלף בשבילו רגליים באורך יותר מ-30 ס"מ, והוא ואחיו וילבור השתמשו בהן ליצירת העקבות.

עד אז לא היתה לאמריקה מפלצת משלה, והגילוי הלהיב רבים. ואלאס ניצל את ההתלהבות, הקליט קולות של ביגפוט, הדפיס פוסטרים של המפלצת יושבת עם חיות אחרות וסיפק סרטים ותצלומים של היצור אוכל צפרדעים ואיילים. מרק קורבינסקי, עורך מגזין," "strange נזכר שוואלאס הודה בפניו שאחד התצלומים של ביגפוט היה תרמית: "ריי אמר לי שהסרט היה מתיחה, והוא ידע מי היה בחליפה של ביגפוט". לדברי בנו מייקל, אמו הודתה שהיא צולמה לבושה בחליפת המפלצת, ושאביו נעזר בכמה אנשים בסרטים.

5 תגובות

  1. תקשיבו ביגפוט קיים לפחות לדעתי אבל זאת זכותכם המלאה לא להאמין אם אתם רוצים לקבל קצת יותר מידע על היצור תצפו בתוכנית מחפשים את ביגפוט בערוץ דיסקברי כל יום בשעה 15:55 ולפי הקולות שמשמיע הביגפוט יש סיכוי ששמעתי וראיתי ביגפוט בהרים של רומניה!

  2. טוב מאוד שמת.
    למי זה טוב שהוא המציא את הביגפוט? (רמז: רק בשבילו)
    שימותו עוד זבלים כמוהו.

  3. אבי,

    אני מניח שיש כאן כמה התכתבויות שדורשות את תשומת ליבך כעורך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן