סיקור מקיף

חלל-תקשורת תספק שירותי תקשורת לוויינית לפלטפורמת טלוויזיה לוויינית נוספת באירופה בהיקף של כ-17 מיליון דולר ל- 11 שנים

בכך יגדל מאוד הניצול של הלוויינים עמוס 2 ועמוס 3. בחברה מתכננים לשגר את הלוויינים עמוס 5 ועמוס 4 בשנים הקרובות לאיזורי שמים חדשים

הלווין עמוס 3
הלווין עמוס 3

חברת חלל-תקשורת, מפעילת לווייני עמוס, חתמה עם חברה אירופאית הסכם שרות להפצת טלוויזיה לוויינית, על גבי עמוס- 3, בסכום כולל של כ-17 מיליון דולר לתקופה של 11 השנים הבאות.

ההסכם מהווה תוספת משמעותית לשירותים הלוויניים הניתנים על גבי לוויני עמוס באירופה. פלטפורמת הטלוויזיה הלווינית החדשה הינה הפלטפורמה הרביעית במספר המשודרת על לוויני עמוס ומצטרפת לשלוש הפלטפורמות הקיימות: YES בישראל, BOOM ברומניה וTHome SatTV בהונגריה.

דוד פולק, מנכ"ל חלל-תקשורת אמר היום כי "הסכם זה מהווה המשך ישיר לפעילות הענפה של חלל-תקשורת באירופה. הוספת פלטפורמת טלוויזיה לווינית רביעית, כדוגמת YES בישראל, שהינה הפלטפורמה השלישית במספר המשודרת על לוייני עמוס באירופה, מהווה הישג מרשים ומבססת עוד יותר את מעמדנו כחברת שירותי לווין בשוק האירופאי ומצביעה על איכות השידור ועל האמון הרב בחלל-תקשורת ובלווייני עמוס".

עוד הוסיף פולק כי: "בימים אלה אנו עדים לביקושים הולכים וגוברים לשירותי הלוויין של החברה, מגמה שהביאה להקדמת התוכניות העסקיות של חברת חלל-תקשורת, תוך ביסוס מעמדה כאחת מחברות התקשורת הלוויינית הצומחות בעולם".

חברת חלל-תקשורת מתעתדת לשגר את הלוויין עמוס-4 בשנת 2012 ועוד קודם לכן את לוויין עמוס-5 בתחילת שנת 2011. שני הלוויינים ישוגרו לראשונה למיקומי שמיים חדשים בחלל שיהיו בנוסף לנקודה °W4 בה פועלים כיום הלווינים עמוס-2 ועמוס-3, וירחיבו את פריסת השירותים של החברה לכל רחבי היבשת האפריקאית ובאזור דרום-מזרח ומרכז אסיה. החברה צופה כי עם הפעלתו המסחרית של עמוס-5 יגדל היקף המכירות של החברה באופן דרמטי היות והיקף שירותי התקשורת של לוויין זה משתווה ליכולת אספקת השירותים שמעניקים הלוויינים עמוס-2 ועמוס-3 גם יחד.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן