סיקור מקיף

כל מה שרציתם לדעת על בינה עסקית

בינה עסקית היא מערכת אחת שתפקידה לרכז את כל נתוני החברה ולספק מידע בעקבות שאילתה מסוימת ובכך לעזור למנהלי הארגון להבין דברים בצורה ברורה יותר אודות הארגון והאנשים שעובדים בו ולקבל החלטות בהתאם.

בינה מלאכותית. איור: shutterstock
בינה עסקית. איור: shutterstock

בינה עסקית המכונה בראשי התיבות BI הינה חיונית לכל עסק או חברה החותרים להצלחה. כאן מדובר על תחום חדש שהתפתח בעשור האחרון ועוזר לכל חברה להפיק לקחים ולקבל החלטות מכריעות בנוגע לארגון. אנשי בינה עסקית הם אלו שלמדו סטטיסטיקה, ניתוח דו"חות ושאילתות, חיזוי וכריית מידע. במאמר זה נסביר מהי בינה עסקית ומדוע יש דרישה כה גדולה לאנשים שסיימו קורס בתחום הבינה העסקית.

בינה עסקית- על מה מדובר?
בינה עסקית היא תחום נדרש ביותר וזאת משום שהוא מוביל למסקנות הרצויות ולהחלטות הנכונות לכל חברה. בינה עסקית היא מערכת אחת שתפקידה לרכז את כל נתוני החברה ולספק מידע בעקבות שאילתה מסוימת ובכך לעזור למנהלי הארגון להבין דברים בצורה ברורה יותר אודות הארגון והאנשים שעובדים בו ולקבל החלטות בהתאם. בנוסף, מערכת זו מאפשרת למנהל לבצע בקרה על אסטרטגיה מסוימת בה הוא החליט לנקוט וזאת בהתבסס על מידע אמין שנמצא במאגרי הנתונים של החברה. אם בעבר, היה לכל חברה מאגר נתונים אחד וניתן היה להשתלט על כל המידע במאגר זה כל פעם שהיה צורך בכך, כיום המאגרים ענקיים והדרך היחידה להתנהל מולם ולהגיע למסקנות נבונות תהיה על ידי מערכת בינה עסקית. המערכת שואבת את מקורות המידע שלה ממערכת הנהלת החשבונות של החברה וממחלקות נוספות, כמו למשל גביה, מלאי, שירות לקוחות ועוד ומעבירה את הנתונים בהתאם לשאילתה שנשאלה בקובץ אקסל או בכל פורמט אחר.

הבינה העסקית היא אחד מהתחומים החשובים ביותר כיום ולכן רבים נרשמים אל קורס BI. קורס זה מכשיר את הסטודנטים בכל הקשור אל ניתוח כל מיני נתונים של החברה שעוזרים לקבלת החלטות חשובות, כריית מידע, ניתוח כל מיני מגמות עוד. כל אדם שמעוניין להתמחות בתחום ולפתוח דלת למקומות עבודה חדשים יצטרך להיות בעל ידע ב- SQL, בסיסי נתונים שונים, בנייה של אינדקסים, כל הקשור אל DWH, ידע בכל הקשור אל מודלים של נתונים, דו"חות BI, כריית מידע ועוד.

מה מאפשרת מערכת BI?
המטרה העיקרית של בינה עסקית היא להפוך את הארגון לארגון שנמצא באופן תדיר וקבוע בתהליכי צמיחה. הבעיה כיום בקרב חברות וארגונים רבים היא שהם לא מנצלות את הפוטנציאל שלהן וזאת משום חוסר היכולת לנתח כל מיני מדדים חשובים לחברה שמאפשרים את קבלת ההחלטות הנכונות. פעמים רבות עסקים סוגרים את שעריהם משום שהם אינם מצליחים להגיע ליעדים עליהם הוחלט ומשום שהם אינם מצליחים להתגבר על קיפאון עסקי מסוים בו הם נמצאים. מערכת בינה עסקית תאפשר לאותם ארגונים למצוא כל מיני דרכים להפוך את החברה לרווחית יותר. המערכת תאפשר למנהלי הארגון להגיע להחלטות שמבוססות על נתונים קיימים בזמן אמת ועל ידי כך להיות בטוחים שהחלטות אלו נכונות ולא מסתכמות בהימור. מערכת בינה עסקית תעזור לארגון שלכם לנצל הזדמנויות ולהפוך את העסק לרווחי יותר. שימוש במערכת BI תאפשר קביעה של מדדים שונים וזאת לשם בקרה על תהליכים חשובים בארגון, אסטרטגיות ויעדים חשובים שהוחלטו מראש.

*כתבה זו היא תוכן שיווקי מטעם המפרסמים ועל אחריותם

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן