סיקור מקיף

הידען – אתר עטור פרסים

פרס “מיזם החדשות המקוון המצטיין” בכנס אילת לתקשורת 2012, ותעודת הוקרה על תרומה לפופולריזציה של המדע בשנת 2009, והרבה שבחים

אתר הידען שהוקם בשנת 1997 מספק שירות חיוני לציבור הישראלי, ויש גם מי שהבינו זאת והסירו את הציניות המקובלת באשר לפרויקטים מסוג זה. מעניין לציין כי הפרסים מכסים הן את ההיבט המדעי (ומראה כי ישנה הכרה בעמידה של האתר על עקרונות הדיוק המדעי) והן בהיבט החדשותי.

פופולריזציה של המדע

בכינוס השני לתקשורת המדע בישראל הוענקה לעורך אתר הידען אבי בליזובסקי תעודת הוקרה בעבור תרומה ייחודית לפופולריזציה של המדע.

להלן דברי חבר השופטים: “אבי בליזובסקי הוא המייסד והעורך של אתר הידען, אתר התוכן המוביל בעברית בתחומי המדע והטכנולוגיה. האתר, שזה לא כבר חגג עשור לקיומו, מתעדכן בכל יום וכותבים בו בקביעות עשרות חוקרים. האתר מספק שירותי תוכן גם לערוץ המדע של YNET ובכך הוא מצליח להפיץ חדשות מדעיות מעבר לחוק המצומצם של שוחרי המדע הפופולארי בישראל. אבי בליזובסקי הוא דוגמה לכך שנחישותו של אדם אחד יכולה לשנות את התפריט המוצע לגולש העברי.”

על התעודות חתומים ד”ר מאיר צדוק, מנכ”ל האקדמיה; דודי גולדמן, חבר מערכת וכתב מדע, ידיעות אחרונות; והוועדה המארגנת של הכינוס: ד”ר אילת ברעם-צברי, אילן פילו, אביטל בר, פרופ’ עילם גרוס, פרופ’ עידן שגב.

באותו מעמד קיבלו תעודות הוקרה גם זוהר גורי, היוזמת והעורכת של עיתון המדע לילדים “ראש גדול” וסוניה פלדמן מהמועצה הבריטית שארגנה את תחרויות “פיימלאב”.

לידיעה על האירוע

אתר חדשות מקוון מצטיין

שלוש שנים לאחר מכן, בנובמבר 2012, זכיתי שוב כעורך האתר בפרס, הפעם על ההיבט התקשורתי של האתר כאתר חדשות המתעדכן יום יום ולעיתים גם כמה פעמים במהלך היום כאשר האירועים דורשים זאת. את הפרס העניקו בכנס אילת לעיתונות נציגי אגודת העיתונאים בת”א וחברת גוגל.

מנימוקי ועדת השופטים: “אבי בליזובסקי קיבל את הפרס על הפרויקט העיתונאי הדיגיטלי “הידען”,שהוקם על ידו בשנת 1997. מדובר באתר חדשות המוקדש לחידושים בתחום המדע, החלל, איכות הסביבה, הננוטכנולוגיה, ועוד. האתר זוכה להערכה רבה מצד הממסד המדעי בישראל.”

את הפרס חלקתי עןם טל שניידר, בעלת הבלוג הפוליטי “הפלוג”.

לידיעה על האירוע


טקס הענקת הפרס בכנס אילת לעיתונות 2012. מנחה: גדי סוקניק

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן