סיקור מקיף

משרד האוצר יעביר 120 מיליון שקלים לתקציב לשכת המדען הראשי במשרד התמ”ת

שר התמ”ת שלום שמחון: “תוספת התקציב הכרחית וחיונית על מנת להבטיח את המשך התמיכה בתעשייה הטכנולוגית”

המדען הראשי בתמ"ת, ד"ר אבי חסון
המדען הראשי בתמ”ת, ד”ר אבי חסון

ועדת הכספים של הכנסת אישרה הבוקר תוספת תקציב ללשכת המדען הראשי במשרד התמ”ת בסך 120 מיליון שקלים. מרבית הכסף מופנה לתכנית seed בהתאם לתכנית המשותפת של משרד האוצר והמדען הראשי, אשר סוכמה בין משרד התמ”ת לבין אגף התקציבים במשרד האוצר לפני כחצי שנה.

לשכת המדען הראשי ואגף תקציבים במשרד האוצר זיהו בשנה האחרונה מגמה מדאיגה בכל הקשור לזמינות של מימון פרטי לחברות צעירות. על מנת להתמודד עם מגמה זו, יזמו לשכת המדען הראשי ואגף תקציבים במשרד האוצר מספר צעדים ממוקדים אשר מהווים תכנית כוללת לתמיכה בחברות seed.

שר האוצר, ד”ר יובל שטייניץ, ציין כי המהלך מהווה המשך למדיניות הממשלה לחיזוק התעשיות המתקדמות בישראל. שר התמ”ת, שלום שמחון, הדגיש כי תוספת התקציב הייתה הכרחית וחיונית על מנת להבטיח את המשך התמיכה של המדינה בתעשייה הטכנולוגית ובעיקר בחברות צעירות. לדברי המדען הראשי אבי חסון “תכנית התמיכה ב-seed היא חלק אחד משלל הפעולות שאנחנו מקדמים בחודשים האחרונים בשיתוף אגף התקציבים על מנת לסייע לחברות צעירות. זה כולל גם את הרפורמה בתכנית החממות וגם עבודה לתיקון חוק האנג׳לים״.

תכנית התמיכה בחברות בשלב ה-seed אשר הושקה לאחרונה על ידי לשכת המדען הראשי ואגף תקציבים במשרד האוצר תיתן תנאים מועדפים לחברות בשנים הראשונות של פעילותן ותאפשר בין היתר גיוס מימון משלים למימון הניתן על ידי המדען הראשי, על סמך האישור שניתן על ידי המדען ואחריו.כצעד נוסף לתמיכה בחברות קטנות, יופנה חלק מהתקציב התוספתי לתמיכה בפרויקטים בחממות הטכנולוגיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן