סיקור מקיף

תיירי החלל הבאים יחקרו כדי לבדוק שאינם טרוריסטים

כך עולה מטיוטת תקנות שעומדת לפרסם רשות התעופה הפדרלית בארה"ב. החשש הוא שטרוריסטים יהרסו חללית או ישתמשו בה כנשק

אבי בליזובסקי


תייר החלל אולסן משמאל: זה לא כמו להסתכל בתמונות

רשות התעופה האמריקנית מנסחת כללים חדשים, לפיהם יידרש אישור של ממשלת ארה"ב להטיס תיירי חלל לתחנת החלל הבינלאומית או אפילו לתת מסלול מעל כדור הארץ כפי שיציע בתוך שנים ספורות המיליארדי ריצ'ארד ברונסון, בעליה של חברת וירג'ין גלקטיק. בין היתר יעברו המעוניינים לטוס בדיקות מודיעיניות שיבטיחו כי הם אינם טרוריסטים. מטיוטה של הכללים החדשים עולה כי המטרה היא למנוע מטרוריסטים להרוס חללית או להשתמש בה כנשק. עם זאת הכללים לא כל כך נוקשים משום שהם יהיו דומים לאלו שעוברים נוסעי מטוסים.

עד כה הגיעו בחלליות סויוז רוסיות לתחנת החלל הבינלאומית שלושה תיירי חלל- דניס טיטו – איש עסקים אמריקני, מארק שאתלוורת' – מיליונר הייטק מדרום אפריקה וגרגורי אולסן – אמריקני נוסף שהוא גם בעלים של חברה המתמחה בטכנולוגיות חלל.

הבי.בי.סי, המדווח על כך מציין עם זאת שבתקנות החדשות אין אף מילה על דרישות למצב בריאותו של האסטרונאוט הפרטי.

ובתוך כך נמסרו אתמול שמותיהם של חברי הצוות ה-13 של תחנת החלל הבינלאומית. מפקד התחנה יהיה הקוסמונאוט הותיק פאבל וינוגראדוב ועוזרו יהיה האסטרונאוט האמריקני ג'פרי וויליאמס שישמש כמהנדס הטיסה וכקצין המדע של התחנה.
ביחד אמם ימריא לחלל גם קצין חיל האוויר הברזילאי מארקוס פונטס, האסטרונאוט הברזילאי הראשון. פונטס צפוי לבלות שבוע בביצוע ניסויים בתחנת החלל הבינלאומית וישוב לכדור הארץ ביחד עם אנשי הצוות הכנוחי.

לידיעה ביאהו על מינוי הצוות ה-13 של תחנת החלל הבינלאומית
ידען תחנת החלל הבינלאומית
ידען תיירות בחלל
לידיעה בבי.בי.סי

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~367495155~~~85&SiteName=hayadan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן