סיקור מקיף

תורמים זמן מחשב פנוי למחקר שיסייע למלחמה בסרטן

האגודה למלחמה בסרטן

יבמ, בברכת האגודה למלחמה בסרטן, השיקה בארץ יוזמה המאפשרת למשתמשים במחשבים אישיים ולעסקים, לתרום את משאבי המחשוב הבלתי מנוצלים שלהם לסיוע במחקרים שנועדו לפתח שיטות ותרופות למלחמה בסרטן.

במסגרת פרויקט המחשוב השריגי העולמי ( (World Community Grid של יבמ, מתבקשים בעלי מחשבים לתרום את משאבי המיחשוב שלהם, בזמן שהמחשבים אינם נדרשים לעבוד בעומס מלא, לצורך המחקרים, באמצעות תקשורת אינטרנט.

הפרויקט הקרוי “עזור לנצח את הסרטן” “Help Defeat Cancer” הוא גולת הכותרת ברשימת פרויקטים ללא כוונת רווח שהשיקה יבמ למטרות הומניטריות.

מאיר ניסנסון מנכ”ל יבמ קרא למשתמשי המחשבים בישראל בכל בית ובכל ארגון ועסק להעמיד את משאבי המחשוב הפנויים שלהם לצורך מטרה חשובה זו.

מירי זיו מנכ”ל האגודה למלחמה בסרטן ברכה על ההזדמנות שמספקת יבמ למשתמשי מחשבים גם בישראל להשתתף ולתרום למאמץ המחקר הכלל עולמי לחקר הסרטן. זיו ציינה כי: “למחלת הסרטן אין גבולות גיאוגרפיים ולכן כל הישג מחקרי בתחום מניעת, אבחון או טיפול במחלת הסרטן יתרום ברמה הבינלאומית”

עד היום הצטרפו למבצע למעלה מרבע מיליון אנשים ומוסדות ברחבי העולם המפעילים יותר מ-400,000 מחשבים, כשהם פועלים תחת חלונות, לינוקס או Mac. כמות הנתונים שעובדו עד כה שווה לכ-60 שנות עיבוד של מחשב בודד.

פרוייקט “עזור לנצח את הסרטן” צפוי לסייע בשיפור ההבנה של המכאניזם העומד בבסיס התפתחות הסרטן, באופן שיוליד טיפולים טובים יותר ותוכניות טיפול בחולים.

התרומה לפרויקט נעשית באמצעות הרשמה באתר : www.worldcommunitygrid.org והורדת תוכנה המשלבת את המחשב של התורם ברשת העולמית.

בתמונה : מאיר ניסנסון מנכ”ל יבמ ומירי זיו מנכ”ל האגודה למלחמה בסרטן משיקים בישראל את פרויקט “עזור לנצח את הסרטן”. במסגרתו מתבקשים משתמשי מחשבים לתרום את משאבי המחשב הפנויים לצורך מחקר עולמי בתחום הסרטן.

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~593057087~~~80&SiteName=hayadan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן