סיקור מקיף

סטייקהולדר פודס הצליחה לייצר תאי שומן חזיר מתורבתים מתאי גזע פלוריפוטנטיים (iPSC)

הישג זה ישפר את יכולתה של החברה לייצר מוצרי בשר חזיר באיכות גבוהה * קו תאי הגזע של חזיר יאפשרו לחברה לייצר כמות בלתי מוגבלת של תאי שומן ושריר

ייצור בשר חזיר מתורבת מתאי גזע. <a href="https://depositphotos.com. ">איור: depositphotos.com</a>
ייצור בשר חזיר מתורבת מתאי גזע. איור: depositphotos.com

Steakholder Foods (נאסד”ק: STKH) (לשעבר: MeaTech 3D $MITC), חברת מזון דיפ-טק בינלאומית בחזית תעשיית הבשר המתורבת, הודיעה היום כי הצליחה למיין תאי שומן מסוג חזיר מקו תאי גזע פלוריפוטנטיים (iPSC)

קו תאי הגזע שמקורם בחזיר יאפשרו לחברה לייצר כמות בלתי מוגבלת של תאי שומן ושריר. הישג זה מהווה צעד משמעותי ביכולת של החברה לקראת פיתוח מוצרי בשר חזיר שלם בהדפסת תלת-ממד ובאיכות גבוהה.

בשר חזיר מתורבת מהווה חלק מהפורטפוליו המגוון של סטייקהולדר פודס הנמצא בפיתוח, הכולל מוצרים מתורבתים מסוג בשר בקר, עוף ודגים.

אריק קאופמן, מנכ”ל סטייקהולדר פודס, אמר: “הישג המו”פ (המחקר והפיתוח) מחזק את יכולותינו וקווי התאים המגוונים שלנו לקראת מימוש המשימה של החברה – הדפסת תלת-ממד של מוצרי בשר מתורבת מובנים בקנה מידה רחב.”

סטייקהולדר פודס מחזקת את ה-IP שלה עם פטנט קנדי ראשון

במאמצים מתמשכים לחיזוק ה-IP של החברה, סטייקהולדר פודס קיבלה לאחרונה את הפטנט הקנדי הראשון שלה, על מערכות ושיטות להפעלת כוחות חיצוניים על רקמת השריר, המביאים לפיתוח בשר בעל מבנה מורכב ואיכותי. פטנט זה מהווה מקפצה נוספת לפורטפוליו הפטנטים הבינלאומיים הגדל של החברה, שמתווסף לפטנטים נוספים שהתקבלו במהלך השנה בארה”ב, אוסטרליה וניו-זילנד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן