נאס"א משדרגת את מערכות התקשורת לקראת עונת ההוריקאנים

אתר האינטראנט Insider NASA מסייע לעובדים ב-11 מתקנים להתעדכן, בין השאר, בסגירה של משרדים, נוהלי פינוי והגעה בטוחה לעבודה

לורי סאליבן, InformationWeek

סוכנות החלל האמריקנית נאס"א (NASA) משדרגת את השירותים שמוצעים באתר האינטרנט שמיועד למקרי חירום, לקראת עונת ההוריקאנים שמתחילה באופן רשמי באחד ביוני. אתר האינטראנט Insider NASA, שמבוסס על פלטפורמת Next Generation Web Presence של חברת Vignette, מסייע לעובדים ב-11 מתקנים להתעדכן, בין השאר, בסגירה של משרדים, נוהלי פינוי והגעה בטוחה לעבודה. באתר נקראים העובדים גם להודיע טלפונית ברגע שיגיעו שלמים ובריאים למחוז חפצם.

כמחצית מהמשרדים של סוכנות החלל ממוקמים בדיוק בנתיב בו התקדמו סופות ההוריקאן קתרינה וריטה בשנה שעברה, אומרת ג'ין הולם, מנהל מידע בכירה במעבדה להינע סילוני (JPL) של נאס"א. המינהל הלאומי האמריקני לאוקיינוסים ואטמוספרה צופה השנה 13 עד 16 סופות, ומעריך ששמונה עד עשר מביניהן עלולות להתפתח להוריקאן וארבע עד שש מתוכן להוריקאן מסוכן במיוחד, מדרגה שלוש.

באתר האינטראנט של נאס"א מוצגות באופן אוטומטי גם אזהרות מאסונות טבע נוספים, דוגמת שריפות, סופות טורנדו, שיטפונות, צונאמי ורעידות אדמה. המשרד האמריקני לביטחון פנים מסייע בפרסום אזהרות מפני מתקפות טרור, ובסך הכל מוזן האתר מכ-130 מקורות מידע. לדברי הולם, מקל מאוד הכלי של חברת Vignette על השילוב של מקורות המידע השונים וקישור של האתר לכל מקור מידע חיצוני אורך שלוש דקות בלבד.

העובדים יכולים לגשת לאתר מרחוק, בתקשורת VPN, כמעט מכל מכשיר שמחובר לאינטרנט, דוגמת מכשירי בלקברי של RIM או טריאו של פאלם. עובדי נאס"א שאינם מצליחים לגשת לאתר יכולים לצלצל למוקד טלפוני ולהתעדכן באספקת גז או בסידורי לינה, לדוגמה. "התקציב של הפרויקט הסתכם השנה בכ-300,000 דולרים", מספרת הולם, אם כי סכום זה אינו כולל את התוכנה של חברת Vignette שרכישתה בוצעה ישירות על ידי המחלקה של מנהל המידע הראשי של נאס"א.

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~497014190~~~8&SiteName=hayadan

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן