מיקרוסופט מפתחת גרסה של Windows למחשבי על

אבי בליזובסקי

קישור ישיר לדף זה: https://www.hayadan.org.il/microsoftsuper.html

מיקרוסופט החלה לפתח גרסה של Windows המיועדת למחשבים עתירי ביצועים, במה שנראה כמתקפה ישירה על יעד מבוצר היטב של לינוקס. בעבר נחשבו המחשבים עתירי הביצועים, דוגמת אלו מתוצרת קריי, למכשירים מסיביים, יקרים ואקזוטיים – אך כיום מקובל להחליפם באשכולות של מחשבים בסיסיים. מגמה זו טומנת בחובה הזדמנות עבור מיקרוסופט, המובילה המסורתית בתחום מערכות ההפעלה, שלא אהבה את ההשתלטות של לינוקס על זירת אשכולות המחשבים.

כדי לנצל את ההזדמנות הקימה מיקרוסופט צוות המתמקד במחשבים עתירי ביצועים והחלה לפתח מערכת הפעלה המכונה Windows Server HPC Edition. קיריל פאנוב מונה כמנהל הפרויקט וכעת שוכרת מיקרוסופט מנהלים, מתכנתים ובוחנים נוספים. "כדי להשיג את הניצחון החשוב עלינו להפגין יצירתיות וחדשנות, להתקדם במהירות, להטמיע את התוכנה בחומרה ולכונן קשרים עם הקהילה האקדמית" – נאמר בתיאור של אחת ממשרות הניהול.

בוב מוליה, סגן הנשיא הבכיר המוביל את פיתוח שרת Windows, אמר לאחרונה כי החברה מגלה עניין מיוחד בבניית אשכולות של מחשבים עתירי ביצועים ובניצול כוח העיבוד העודף של מחשבי ה- PC. מיקרוסופט היא אמנם שחקנית חדשה בשוק זה, אך לרשותה עומדים יתרונות בלתי מבוטלים, דוגמת חיבור קל וטבעי של אשכולות Windows Server HPC Edition למחשבים שולחניים לצורך חישובים פיננסיים מורכבים בגיליונות אקסל, למשל – אומר האנליסט דייוויד ליפקה, מנהל טכנולוגיה ראשי בקורנל תיאורי סנטר, שותפה חשובה של מיקרוסופט בתחום המיחשוב עתיר הביצועים.

מיקרוסופט יכולה גם ליצור גרסאות מיוחדות של כלי הפיתוח המשובחים שלה – מוסיף פיל פפדולוס, מנהל תוכנית סריג (Grid) ואשכולות במרכז מחשבי העל של סאן דייגו. "שימוש ב- Windows יכול להקל מאוד על הפיתוח, וקיים כוח אדם רב המתמחה בכך". הגרסה הבאה של שרת מסד הנתונים SQL, המכונה יוקון ותוצג בשנה הבאה, תתמוך טוב יותר במסדי נתונים גדולים מאוד ותפעל במערכות אשכולות. מיקרוסופט עשויה גם להציע תוכנה שתאפשר לגרסאות השולחניות של Windows לרתום את העוצמה של מחשבי האשכולות ותעניק לחברות תמורה טובה יותר על ההשקעה במיחשוב. זהו יתרון חשוב בתחומים דוגמת פיתוח תרופות ותכנון של שבבים זעירים.

Windows Server HPC Edition ממחישה את האסטרטגיה מיקרוסופט לתפור גרסאות מיוחדות של Windows לפלחי שוק מוגדרים היטב – דוגמת הגרסאות המיועדות למחשבי לוח (Tablet PC), מקליטי טלוויזיה דיגיטליים ושרתי אחסון. שוק המחשבים עתירי הביצועים צומח במהירות: על פי חברת המחקר IDC עלו בשנת 2003 המכירות בשיעור של 14 אחוזים והסתכמו ב- 5.3 מיליארד דולרים. המכירות של שרתי לינוקס המיועדים לאשכולות הסתכמו ברבעון הרביעי בסכום של 384 מיליון דולרים.

ידען מיחשוב על

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~858970527~~~80&SiteName=hayadan

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן