סיקור מקיף

מים מהאוויר במהלך נסיעה

חברת  Watergen ו-Mullen Automotive, יצרנית מכוניות חשמליות מקליפורניה חתמו על הסכם במסגרתו תסופק הטכנולוגיה הישראלית לנוסעים ברכבי המותג

חטיבת הניידות של Watergen ישראל, המספקת טכנולוגיה חדשנית לייצור מים אטמוספריים, חתמה על הסכם חדש עם חברת האוטומוטיב Mullen מקליפורניה. במסגרת שיתוף הפעולה יוטמעו ברכבים מערכות שיספקו מי שתייה לנוסעים בקיבולת של 5 ליטרים היישר מן האוויר ותוך כדי נסיעה. המערכת תוטמע תחילה ברכבי ה-EV Cargo Van ובהמשך בשאר הדגמים מפס הייצור.

יש לציין כי בעשור האחרון סובלת קליפורניה מבצורת, אך לא מעודדת הקמת מתקני התפלה. בנפרד פורסם השבוע כי בית הנבחרים של קליפורניה שוקל לאסור כליל מכירת מכוניות המונעות בדלק מזהם ולעבור אך ורק למכוניות חשמליות.

“הטכנולוגיה של Watergen מאפשרת קבלת מים נקיים בכל מקום, ניתנת להטמעה בקלות, מייתרת את התלות בצנרת ומסייעת להפחתת השימוש בבקבוקי פלסטיק. חטיבת הניידות של החברה קמה בכדי לתת מענה אקולוגי ונוח ולספק לנהגים ולנוסעים מי שתייה איכותיים מהאוויר במהלך נסיעתם. השירות מותקן על גבי מכוניות, אוטובוסים, קרוואנים, רכבות ואפילו סירות שבהם מתאפשרות נסיעות ארוכות בלי הצורך להצטייד.” נאמר בהודעת החברה.

תהליך הטמעת הטכנולוגיה התחיל בבדיקת POC, כאשר השירות החדש צפוי להיות מושק ברבעון הראשון של 2023 בבכורה עולמית בקליפורניה בה תוצג מערכת ה-Watergen INSIDE.

החברה מייצרת כלי רכב המספקים פתרונות אקולוגיים וסביבתיים עבור משתמשי הקצה והיא הראשונה בשוק האמריקאי שיוצאת עם מוצר זה. המערכות יותקנו בכל כלי הרכב שיצאו מפס הייצור וישווקו בארה”ב, אמריקה הלטינית וקנדה.

סטיב אלבז, סמנכ”ל מוביליטי ב-Watergen: “שיתוף הפעולה עם Mullen שנרקם בשלושת החודשים האחרונים מקדם אותנו עוד צעד אל עבר סביבה נקייה יותר ואיכות נסיעה בלתי מתפשרת. אנו פועלים ונמשיך לפעול למען עתיד נקי לא רק עבורנו, אלא עבור תושבי כל העולם”.

עוד בנושא באתר הידען:

6 תגובות

  1. אלו לא מי מזגן אלא מים אטמוספריים שונה לגמרי
    מי שתיה לא מים לעציצים או מניקוז

  2. “טכנולגיה ישראלית”…… בסה”כ לחבר את צינור ניקוז המזגן לבקבוק 5 ליטר……. (סוד ! אפשר גם לחבר לבקבוק 6 ליטר !!!!)

  3. לי יש את הטכנולוגיה הזו כמה שנים, אני מחבר את מי הניקוז שלי לעציץ וזה משקה אותו באופן אוטומטי! אני מקווה שאני לא מפר איזה פטנט רשום או משהו כזה.

  4. התלמידים אצלנו בביהס ‘דעת’ ( ביהס למחוננים ומצטיינים), ניסו והתחילו לפתח שנה שעברה, משהו דומה. אשמח להציג להם את הכתבה שלכם. שנה טובה, יוספה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן