מומחים: אסטרואיד קטן עלול להצית מלחמה גרעינית

גנרל אמריקאי: פגיעת עצם קטן מהחלל עלולה להיחשב בטעות כהטלת פצצה גרעינית; ביוני התפוצץ אסטרואיד קטן מעל ים תיכון בעוצמת הפצצה בהירושימה; נאס"א מעדיפה להתמקד בעצמים הגדולים
https://www.hayadan.org.il/astroid071002.html

מערכת וואלה!

אסטרואיד פוגע בכדור הארץ בסרט קולנוע. המציאות תהיה קשה לא פחות

בעוד האסטרונומים מתמקדים בחיפוש אחר אסטרואידים גדולים המסכנים את כדור הארץ, סלעי חלל קטנים בהרבה עלולים להצית מלחמה גרעינית בעולם – כך אמרו גורמים צבא וסוכנות החלל לוועדה בקונגרס האמריקאי. בסי.אן.אן פורסם כי מדענים מעריכים כי יותר מ-1,000 אסטרואידים בקוטר של קילומטר קרובים למסלול פגיעה בכדור הארץ ויכולים לגרום לאסון בממדי ענק אם פגיעתם תהיה מדויקת.

הגנרל סימון וורדן מחיל האוויר האמריקאי, אמר כי התנגשות עם סלעים כאלה מתרחשים פעם במיליון שנה אך סלעי חלל בגודל מכונית ממוצעת פוגעים בכדור בתדירות של פעם בשבוע. לדבריו, סלעים בגודל לווייתן פוגעים בכדור הארץ פעם בכמה עשרות שנים.

הגנרל אמר לוועדת הקונגרס לענייני מדע כי אסטרואיד בקוטר חמישה עד עשרה מטרים התפוצץ בחודש יוני מעל הים התיכון ושחרר אנרגיה בעוצמה של פצצת האטום שהוטלה על ההירושימה ביפן.
"דמיינו לעצמכם שהבזק חזק מלווה בגל הדף מתרחש מעל הודו או פקיסטן", אמר וורדן. הוא הסביר כי תרחיש כזה עלול להצית מלחמה גרעינית בין המדינות בגלל טעות בזיהוי מקור הפיצוץ.

הגנרל הסביר לחברי הקונגרס כי אסטרואיד בקוטר 100 מטר הפוגע בעיר גדולה יכול לגרום לאלפי הרוגים. הגנרל ומומחים אחרים דיברו בפני הוועדה שאמורה להחליט האם להמשיך לתקצב את מחקר ספירת האסטרואידים הקטנים שעורכת סוכנות החלל נאס"א. דווקא בסוכנות החלל טענו כי הרחבת הפרויקט אינה נחוצה בשלב זה. ג'וזף ברנס מאוניברסיטת קורנל הציע כי נאס"א תסייע לממן הקמת מצפה כוכבים בעלות 125 מיליון דולר שיעקוב אחר עצמים קטנים יותר.

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~339687079~~~35&SiteName=hayadan

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן