סיקור מקיף

מה חייבים לעשות לפני שמחדשים ביטוח רכב

מדי שנה, בעלי רכב צריכים לחדש את פוליסות הביטוח אשר ברשותם. מדובר על פוליסה של ביטוח רכב חובה שהמדינה מחייבת בעלי רכבים לקנות, וכן פוליסות ביטוח מקיף וביטוח צד ג' שהם יכולים לבחור אם לקנות או לא.

ביטוח רכב. המחשה: depositphotos
ביטוח רכב. המחשה: depositphotos

לכל אחת מאותן פוליסות ביטוח רכב יש מטרה משלה. ביטוח רכב חובה נועד לממן עלויות טיפול בנהגים, נוסעים או הולכי רגל אשר עלולים להיפגע כתוצאה מתאונת דרכים על ידי הנהג, זאת על מנת שהוא לא יצטרך לממן את עלויות הטיפול מכיסו. ביטוח צד ג' מגן עליו מפני תביעות מצד בעלי רכבים או רכוש שנפגעו כתוצאה מתאונה עמו, בעוד שביטוח מקיף נועד להתמודדות עם חבלות ופגיעות ברכב, באחד מחלקיו הפנימיים או החיצוניים, גניבה שלו וכיסוי צד ג'.

חידוש ביטוח רכב, נעשה כאמור פעם בשנה. הפוליסה פגה בתאריך ספציפי (לרוב שנה מיום רכישתו) ועל מנת שיהיה ניתן לנהוג ברכב כחוק, יש צורך לחדש ביטוח חובה לפני תאריך זה. כמו כן, על מנת שהרכב והנהג יהיו מבוטחים, אם חס וחלילה הוא יהיה מעורב בתאונה או שייגרם לו נזק מסוים, אזי שיש לחדש פוליסת ביטוח מקיף וצד ג', לפני שהפוליסה הקודמת פגה.

כיצד מחדשים ביטוח רכב בצורה נכונה

לפני שנסביר מה צריך לעשות בשביל שעושים חידוש ביטוח רכב בצורה נכונה, חשוב להבהיר, אינכם מחויבים לחדש ביטוח באותה חברה אצלה רכשתם את הפוליסה לפני שנה. אם גיליתם שחברה אחרת נותנת לכם תנאים טובים יותר, בעלויות אטרקטיביות יותר, אין שום סיבה שתשאירו באותה חברה.

לכן, הדבר הראשון והחשוב ביותר שעליכם לעשות זה להיכנס לאתר WOBI ולהשוות בין הצעות פוליסות שונות. דרך האתר תוכלו גם ללמוד על פוליסות שונות, להשוות ביניהן, לקבל הצעות מחברות הביטוח ולהחליט איזו הצעה משתלמת עבורכם.

באופן טבעי, לפני שעושים חידוש ביטוח רכב צריך לבחון מה השתנה, הן מהצד שלכם והן באופן כללי. למשל, אם נוספו נהגים חדשים לרכב, אם הסטטוס של הנהגים השתנה או כל דבר אחר, יש לו השפעה על חידוש הפוליסה. כמו כן, כל שינוי שהתרחש בתחום בוודאי ישפיע, כך או אחרת, הן על ההצעות שתקבלו והן על העלויות שתצטרכו לשלם. לכן חשוב לבדוק מה השתנה ולפעול בהתאם לשינויים. צריכה להיות התאמה בין הצרכים החדשים שלכם לבין הפוליסה המחודשת שאתם מבקשים לרכוש.

במידה ואתם מעוניינים לרכוש פוליסת ביטוח אצל אותה חברה בה רכשתם לפני שנה, מומלץ לבדוק האם התנאים של הפוליסה השתנו. השינויים יכולים לבוא לידי ביטוי הן בתנאים, הן במה שהחברה מספקת לכם וכמובן בעלויות. אם הייתם מרוצים מהפוליסה הקודמת, סביר להניח שתרצו לקבל את אותה פוליסה, לכן חשוב להקפיד ולבדוק האם החברה עשתה שינוי.

בכל מקרה, מוטב לערוך השוואת פוליסות ומחירים, על מנת שתוכלו לקבל את ההצעה הטובה ביותר. כאמור, דרך אתר Wobi סוכנות ביטוח המובילה בישראל להשוואה ורכישת ביטוח לרכב תוכלו לעשות זאת ולקבל תוצאות איכותיות ואמינות ולרכוש את ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם.

כתבה זו היא תוכן מקודם בשיתוף Wobi.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן