סיקור מקיף

מדענים: מיץ לימון מסוגל לקטול זרע ו-HIV

זאת עקב חומציותו הרבה; מומחים מזהירים: היעילות בבני אדם לא הוכחה, ולא נבדק הנזק לנרתיק

בדיקות מעבדה מראות כי מיץ לימון מסוגל לקטול זרע ונגיפי – HIV כך הודיעו אתמול (חמישי) חוקרים אוסטרלים, לפי דיווח באתר האינטרנט של כתב העת." "New Scientist עם זאת, מומחים לטיפול באיידס מזהירים כי הבטיחות של שימוש במיץ לימון בבני אדם עדיין אינה ידועה.

לדברי צוות החוקרים מאוניברסיטת מלבורו, שבראשות רוג'ר שורט, אם הניסויים בפרימטים ובבני אדם יצליחו, יספק מיץ הלימון פתרון אידיאלי לנשים שאין להן גישה לאמצעי מניעה בטוחים כגון קונדומים. זאת, משום שגידול לימון במדינות העניות אינו כרוך בעלות גבוהה.

לדברי שורט, תמיסת מיץ לימון בשיעור %10 הצליחה לעצור את פעילות נגיף ה-HIV בדגימת מעבדה, וחצי כפית מיץ הצליחה לקטול שתי כפיות של זרע בתוך
30 שניות. קטילת הזרע והנגיפים מוסברת בחומציות הגבוהה של מיץ הלימון.
שורט הציע כי נשים יוכלו להחדיר את מיץ הלימון לאיבר מינן באמצעות החדר צמר גפן ספוג במיץ לפני המשגל. חוקרות במעבדה של שורט ציינו כי השימוש במיץ אינו מסב כאבים.
לדברי ג'וליאן מלדרום, איש הארגון הבריטי NAM העוסק בהסברה בנודע לאיידס, "העיקרון הבסיסי שחומצות כמו מיץ לימון עשויות לנטרל הן זרע והןHIV ידוע זה כמה שנים, ואולם לא ידוע כמה נזק הדבר גורם הם במישרין, לנרתיק לרחם ולצוואר הרחם, והן באופן עקיף, עקב השפעתם של הימצאות חיידקים בנרתיק.
https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~344222086~~~165&SiteName=hayadan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן