סיקור מקיף

מדען דרום-קוריאני מפתח רובוט עם רגש ותשוקות

אני, שונא

פרופ' קים ג'ונג-הוואן הקוריאני המציא באמצע העשור הקודם את "גביע העולם בכדורגל" לרובוטים. זה נחשב בשעתו לרעיון מטורף, אבל נעשה במהירות רבה לאירוע פופולרי בקרב מהנדסי הרובוטיקה והמדענים, המשתמשים בתחרות השנתית היוקרתית, לבחינת התקדמות הפיתוחים שלהם בתחום.
עתה מציע קים, מנהל מרכז המחקר לאינטליגנציית רובוטים בסיאול, רעיון הנראה ונשמע בשלב זה עוד יותר הזוי: להעניק לרובוטים תחושות, רגש, תשוקה, רצון וגם כושר שיפוט עצמי. הם יהיו מסוגלים להביע שמחה, עצב, רוגז, רעב ופחד. "אולי פעם הם גם ילמדו להתרבות בעצמם", אמר המדען הקוריאני, הנחשב לבר-סמכא מהמעלה הראשונה בטכנולוגיה וגם באתיקה של הרובוטיקה.
עד כה, הרובוטים נבנו כדי ללכת ולדבר וגם לרוץ ולנגן, אבל הרובוטים שייצאו ממעבדתו של קים בתוך שלושה חודשים יהיו עוד יותר קרובים לבני אדם, לאחר שקים וצוותו פיתחו סדרה של "כרומוזומים מלאכותיים" שיקנו לרובוטים את כל הרגשות הללו.
"זה כמו להעניק את יצר המין למכונות", הסביר קים. "צריך לחשוב על כך שבעתיד הרובוטים יהיו מין של יצורים-חיים מלאכותיים. במקום שיהיו עשויים מחלבונים, הם יהיו מתכתיים". מדובר אמנם בקוד תוכנה, אבל הוא יגדיר תכונות שיילקחו מעולמם של בני-האדם. "הרובוטים בעתיד יהיו בעלי אישיות משל עצמם וגם בעלי רגשות. ברור שיצורים אלו עלולים להוות בעתיד סכנה לאנושות, אבל אם נתקין בהם כרומוזומים מתאימים, כלומר תוכנה, נפחית את הסכנה".

< --- אלכס דורון, מעריב -->
ידען הרובוטיקה

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~86755597~~~65&SiteName=hayadan

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן