סיקור מקיף

כל חברי נבחרת ישראל בפיזיקה זכו במדליות-4 מדליות כסף ומדלית ארד

לאחר ההצלחה של נבחרת ישראל לאולימפיאדת המתמטיקה אנו מתבשרים על הישגים גם של נהבחרת ישראל בפיזיקה

משתתפי אולימפיאדת הפיזיקה בשנת 2021. צילום: מרכז מדעני העתיד.
משתתפי אולימפיאדת הפיזיקה בשנת 2021. צילום: מרכז מדעני העתיד.

לאחר ההצלחה חסרת התקדים של נבחרת ישראל לאולימפיאדת המתמטיקה אנו מתבשרים על הישגים גם של נהבחרת ישראל בפיזיקה.

חברי נבחרת ישראל בפיזיקה שייצגה את ישראל בכבוד הם:

 • דולב רונן – תלמיד התיכון הישראלי למדעים ולאומנות, משוהם- זכה במדליית כסף.
 • ליאור בר הלל – תלמיד תיכון מור מכבים רעות, ממודיעין- זכה במדליית כסף.
 • שון צ’רנייב – תלמיד תיכון דרכא דנציגר, מקרית שמונה- זכה במדליית כסף.
 • תמיר שפירא – תלמיד אמי”ת בנים מודיעין, ממודיעין- זכה במדליית כסף.
 • רעות גולדברג – תלמידת אולפנת אמי”ת חיפה, מחיפה- זכתה במדליית ארד.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת נבחרות ישראל להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות במדעים במסגרת מיזם משותף. האולימפיאדה הבינלאומית בפיזיקה IPHO  התקיימה השנה בפעם ה- 54 (נוסדה בשנת 1967), ישראל משתתפת באולימפיאדה משנת 1994. השנה לקחו חלק באולימפיאדה 385 משתתפים מ- 77 מדינות.

האולימפיאדה מורכבת משני חלקים, שכל אחד מתקיים במשך 5 שעות- בחינה תיאורטית ובחינה במעבדה.

נבחרת התלמידים שהשתתפה באולימפיאדה בפיזיקה הוכשרה במרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע שבאוניברסיטת בן גוריון בנגב בראשות המנהל האקדמי, פרופ’ אולג קריצ’בסקי, המאמן הראשי, ד”ר איתמר חסון וצוות המדריכים (בוגרי אולימפיאדות)- אלי מריל, אביב טילינגר, יונתן אהרוני ועוד רבים נוספים שעבדו במהלך השנה. 

שרת החינוך, ד”ר יפעת שאשא ביטון: תלמידי ישראל חותמים הישג חסר תקדים באולימפיאדות הבינלאומיות ויוצרים בעבור מדינת ישראל אופק הנושא בשורה וצמיחה. מערכת החינוך היא צור מחצבתו של ההון האנושי המרכיב את חלקיה של החברה הישראלית והיא מנוע הקיטור שיוצר את תנועת הכלכלה, המדע והטכנולוגיה שלה. ולכן, אנחנו נשקוד כדי להדליק לתלמידים שלנו את הניצוץ לאהבת המדע, לייצר להם תהליכי למידה מסקרנים ורלוונטיים לחייהם. נפעל לטפח מיומנויות אקדמיות שיאפשרו להם להתמודד בהמשך דרכם עם סוגיות גלובליות ומורכבות.

אני מברכת באופן אישי את כל אחת ואחד מהתלמידים הזוכים ומביעה את גאוותי על ההישגים המרשימים שלהם. אני מברכת גם את המאמנים שליוו אותם ועשו איתם לילות כימים כדי להצליח ולהגיע להישג חסר התקדים הזה.

מנכ”ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד: “נבחרות ישראל במדעים ממשיכות להפגין יכולות גבוהות למול הנבחרות ברחבי העולם ומגיעות להישגים מרשימים ומעוררי גאווה. ההישגים באולימפיאדות הם פרי של נחישות, השקעה, התמדה ומאמץ בנוסף לכישרון האדיר בו התברכו התלמידים.”

“אנו מלאי הערכה לתלמידים אלה ומשוכנעים, כי הם יהיו חלק משמעותי בעיצוב פני העתיד של מדינת ישראל ויטביעו את חותמם בתחומי החיים השונים.”

נמשיך לפעול בשותפות עם משרד החינוך והמוסדות האקדמיים להובלת ההכשרה המתקדמת ביותר ובהענקת הכלים האיכותיים ביותר לתלמידות ותלמידי ישראל”.  

נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב,  פרופסור דניאל חיימוביץ: “אנחנו גאים בהצלחות נבחרת הפיזיקה לנוער המודרכת על הצוות המעולה של מרכז חוסידמן למדע. המדליות בהן הנבחרת זכתה שוות ערך לאומי למדליות בהן זוכים בימים אלה טובי ספורטאינו באולימפיאדה ביפן. בני הנוער המסתובבים בקמפוס אוניברסיטת בן-גוריון, עם צימאון לידע וסקרנות להרחבת ההבנה המדעית, הם ללא ספק הבטחה לגבי עתיד המחקר והפיתוח בישראל”.

5 תגובות

 1. אני מעדיף זכיות כאלו על מדליות בספורט. זה צריך לפתוח מהדורות חדשות ולהכין כתבות על כל מנצח.

 2. א. זה לא בזכות משרד החינוך אלא האוניברסיטה בה תוגברו למרות משרד החינוך.
  ב. כדאי שהמגינה תשקיע בכישרונות במטמטיקה ופיזקה ולא בספורטאים המאכזבים כל פעם מחדש. חבל על הכסף.
  ..

 3. כל הכבוד. אבל מדהים שבשום מקום לא מציינים שבמדליית זהב זוכים כמה עשרות משתתפים, בכסף כמה עשרות משתתפים, וכך גם בארד. נותנים לציבור לחשוב כאילו נציגנו הגיעו לאחד משלושת המקומות הראשונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן