סיקור מקיף

יאהו! תשדר לחלל כמוסת זמן דיגיטלית

יאהו! תכין כמוסת זמן דיגיטלית שתכלול תכנים ששלחו הגולשים ● החומר ישודר לחלל ויוקרן על קיר של פירמידה עתיקה במכסיקו

קיי. סי. ג'ונס, InformationWeek

חברת יאהו! תכין כמוסת זמן דיגיטלית ובה תכנים ששלחו הגולשים. החומר ישודר לחלל ויוקרן על קיר של פירמידת השמש שבטוטיהואקן, סמוך למכסיקו סיטי. שלשום (ג') החלה יאהו! לקבל הצעות לתמונות, סרטונים, קובצי קול ומסמכי טקסט, בכתובת הבאה. היעד, על פי יאהו!, הוא “לאחד בין העבר וההווה לבין עתיד היקום, ולהציג את התרבות של כדור הארץ לצורות חיים שאולי מתקיימות במרחק של שנות אור מאיתנו”.

לדברי היוצר של כמוסת הזמן, ג'ונתן האריס, הביטוי העצמי “הוא מסורת שנולדה שהאדם הקדמון החל לצייר על קירות המערה. אנו עושים זאת כדי לבטא את הייחוד שלנו, להילחם באנונימיות ולנצח את ארעיותו של הזמן”. על פי האריס “משתרכים” האנשים לאורך החיים, מנסים לעמוד בקצב אך רק לעתים רחוקות יש להם די פנאי “למצות את מלוא האפשרויות שמציעים החיים שלהם, וודאי שאינם מצליחים למצות חיים של רבים. איננו מרבים לחשוב על המורשת שאנו מותירים אחרינו. כדאי אולי לבחור קומץ של הגיגים חשובים ומזכרות שישקפו את חיינו – כמה מלים, כמה תמונות, אולי איור או שניים, ולהניח אותם במקום בטוח, למען הדורות הבאים”.

המטרה של כמוסת הזמן היא לתעד את הטוב וגם את הרע בחיים בעולם בשנת 2006. עד כה נשלחו כבר מאות הצעות, כאשר הנושא שמסתמן כפופולארי ביותר הוא האהבה. יאהו! מעריכה שתהיה זו כמוסת הזמן הגדולה ביותר שנוצרה אי פעם. בין התאריכים 25 – 27 באוקטובר יוקרן התוכן על קיר הפירמידה במכסיקו וישודר לחלל בקרן לייזר. לאחר מכן תיחתם הכמוסה ותוטמן בארכיון הדיגטלי של החברה, שייפתח במלאות לה 25 שנים, בשנת 2020. עותקים של החומר יישמרו גם בארכיון הסמית'סוניאן ובמכון הלאומי לאנתרופולוגיה והיסטוריה במכסיקו סיטי.

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~591223524~~~8&SiteName=hayadan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן