סיקור מקיף

חיזוי התגובה לטיפול הסטנדרטי בצהבת C אפשרי כבר בשבוע הראשון

תוצאות חדשניות מפרוייקט מחקר של האיחוד האירופי שבראשו עומד פרופ' אבידן נוימן מהפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בר-אילן, הוצגו בכנס של "האגודה האמריקאית לחקר מחלות כבד" בבוסטון, ארה"ב

קישור ישיר לדף זה: http://www.hayadan.org.i/hvc031103.html

חיזוי התגובה לטיפול הסטנדרטי בצהבת C אפשרי כבר מהשבוע הראשון לטיפול. תוצאות חדשניות מפרוייקט מחקר של האיחוד האירופי שבראשו עומד פרופ' אבידן נוימן מהפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בר-אילן, הוצגו בכנס של "האגודה האמריקאית לחקר מחלות הכבד" בבוסטון, ארה"ב.

הטיפול המקובל כיום בצהבת C הוא ממושך, בעל תופעות לוואי למטופל, יקר למערכת והצלחתו מוגבלת. לכן יש חשיבות גדולה לחזות מוקדם ובמדויק ככל האפשר אילו חולים לא יגיבו לטיפול.
השימוש בשיטה המוצגת במחקר זה מאפשר לחזות את תגובת החולה כבר לאחר 1-4 שבועות של טיפול בהשוואה ל- 12 שבועות בשיטה המקובלת כיום . כמו-כן, כבר בשלב מוקדם זה ניתן לזהות במדויק חלק גדול יותר ( פי 2 ) מהחולים שלא יגיבו לטיפול.

זהו המחקר הקליני הגדול הראשון בו נעשה שימוש במודלים דינאמיים ביו- מתמטיים בזמן אמת, במטרה להתאים את הטיפול באופן אישי לכל מטופל. המודל הביו-מתמטי בו משתמשים במחקר מבוסס על המודל בדינאמיקה וירלית של HCV שפורסם ע"י פרופ' נוימן בכתב העת Science בשנת 1998 .

פרופ' אבידן נוימן, ראש המעבדה למודלים ביו-מתמטיים בדינמיקה ויראלית באוניברסיטת בר-אילן, החל את המחקר בשיתוף עם ארבעה חוקרים מובילים בתחום הצהבת הנגיפית
מסוג C, ,HCV מאירופה. כיום במחקר זה , הנתמך על ידי האיחוד האירופי , שותפים 13 מרכזים קליניים ומדעיים .
במחקר טופלו 270 חולי HCV , מ-9 מדינות באירופה וביניהן 35 חולים מישראל שטופלו ע"י ד"ר יואב לוריא ממרפאת הכבד במרכז הרפואי ע"ש סוראסקי בתל-אביב (ביה"ח איכילוב).

לידיעה באנגלית באתר יאהו פיננס
ידען חידושים ברפואה

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~676178467~~~82&SiteName=hayadan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן