סיקור מקיף

ועד ראשי האוניברסיטאות הפסיק את השבתת הלימודים

עדכון 27/3/2023 שעה 21:00 ראשי אוניברסיטאות המחקר מודיעים הערב כי לאחר הצהרת רוה״מ על השהיית החקיקה וכניסה להליך של הידברות – האוניברסיטאות ישובו מחר לפעילות מלאה וסדירה

הכנסת בלילה. <a href="https://depositphotos.com. ">המחשה: depositphotos.com</a>
הכנסת בלילה. המחשה: depositphotos.com

עדכון 27/3/2023 שעה 21:00 ראשי אוניברסיטאות המחקר מודיעים הערב כי לאחר הצהרת רוה״מ על השהיית החקיקה וכניסה להליך של הידברות – האוניברסיטאות ישובו מחר לפעילות מלאה וסדירה. “אנו מצפים שהחקיקה העתידית העוסקת בשינויים המשפטיים תתקבל בהסכמה רחבה.” נאמר בהודעה.

הידיעה המקורית

ועד ראשי האוניברסיטאות השבית את הלימודים בעקבות המשבר

בהודעה שפרסם הלילה מסרו ראשי האוניברסיטאות כי הדבר נעשה “על רקע המשך הליך החקיקה החותר תחת יסודות הדמוקרטיה הישראלית ומסכן את המשך קיומה”

בתום ישיבה מיוחדת שקיימו אמש ראשי אוניברסיטאות המחקר בישראל הוחלט: אוניברסיטאות המחקר בישראל יעצרו את הלימודים החל מהבוקר.

להלן לשון הההחלטה:

״אנו ראשי אוניברסיטאות המחקר של ישראל, נשיאים רקטורים והנהלות, נעצור החל ממחר בבוקר את הלימודים בכלל אוניברסיטאות המחקר של ישראל, על רקע המשך הליך החקיקה החותר תחת יסודות הדמוקרטיה הישראלית ומסכן את המשך קיומה.

אנו קוראים לראש הממשלה ולחברי הקואליציה, לעצור את החקיקה לאלתר ולהיכנס מיידית להתדיינות על מנת להגיע למתווה מוסכם ורחב”.

בוועד ראשי האוניברסיטאות חברים ראשי שמונה אוניברסיטאות המחקר: אוניברסיטת חיפה, הטכניון, אוניבסיטת תל אביב, מכון ויצמן, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת אריאל.

הצהרת ור”ה לגבי השינויים המשפטיים

10 תגובות

 1. מדהים לראות את בכייני הימין מלינים על דיפ סטייט וכל מני מממנים עלומים מחול כאשר
  גופים כמו קוהלת שפועלת במחשכים (דיפ?) וישראל היום ממומנים עי מליארדרים אמריקאים וערוץ 14 ממומן בכסף רוסי (הרוסים אכן יודעים מה רע לישראל). הפוסל במומו?
  ומלינים על בית משפט שכל מה שהוא אומר להם זה ‘כשאתם מחוקקים חוקים הם צריכים להיות זהים לכולם’ ולא מוטים לכיוון זה או אחר.

 2. טראמפ החריב את בית המשפט העליון? באיזה אופן?

  מכל מקום, שוב הצביעות של השמאל זועקת לשמיים. מותר הרי kמנות פעילה פוליטית ברורה כמו רות ביידר גינסבורג, ולהריע לכל החלטה שתקבל, אבל אי אפשר לעשות את זה מהצד השני של המפה הפוליטית?

  כרגע המינוי האחרון לבית המשפט העליון בארה”ב’ באמצעות הדמוקרטים, זו אישה (קטנג’י בראון ג’קסון) שלא מסוגלת להגדיר מה זה אישה כי “זה מסובך” וכי “אני לא ביולוגית”. כלומר, מישהי שאין לה עמוד שדרה ערכי כדי לעמוד ולהגן על עמדותיה בעניין כל-כך בסיסי, שלא לומר בלתי מסובך בעליל. האם היא מינוי ראוי? לפי הממשל הנוכחי כנראה שכן. היא מקיימת שלוש תכונות חשובות ביותר לממשל הנוכחי: 1. היא אישה (למרות שהיא לא מסוגלת להגדיר מה זה). 2. היא שחורה. 3. היא תעשה בדיוק מה שמוח הכוורת הפרוגרסיבי יאמר לה.

 3. מחנה פוליטי מסויים צורח “ד-מו-קרט-יה!” בהפגנות ממומנות היטב ע”י גורמי חוץ עלומים יותר או פחות, ומתעלמים במכוון מכך שבישראל רצון העם כבר מזמן לא בא לידי ביטוי, ושהיא כבר לא ממש דמוקרטית. זה בא לידי ביטוי באופן נחרץ כבר כשנמנע מראש ממשלת ישראל יצחק רבין לייצג את עצמו וממשלתו בבג”ץ, מפני שהיועץ המשפטי לממשלה לא הסכים לייצג אותו – ובג”ץ קבע שמהסיבה הזו הוא לא יכול להיות מיוצג.

  המצב החמיר מאוד בשנים האחרונות וכעת השלטון לא נתוןבידי הממשלה (שהיא מלכתחילה, בכל שנות קיומה של המדינה) נשענה על רוב קואליציוני כעוע פחות או יותר, אלא בידי מערכת המשפט, ובידי משטרה ופרקליטות פורעות חוק שמבצעת האזנות סתר שלא על פי דין, ומתחילות וממשיכות חקירות פוליטיות כל אמת שמתחשק להן, ומטרפדות באופן גס ויעיל את עבודתם של נבחרי הציבור.

  אנחנו כולנו תוהים איך התחוללה ההתבהמות הגדולה ואבדן הדמוקרטיה באיטליה של שנות העשרים ובגרמניה של שנות השלושים, ואיך אף אחד לא עצר את זה – ועכשיו יש לנו הדגמה. בישראל, ובארה”ב, ובקנדה, ובאוסטרליה ובאיחוד האירופי. כל אחת מאלו עם הוריאציות המיוחדות לה.

 4. היתה הזדמנות למוחים להגיע לוועדות הכנסת. הסיפור פה זה אי קבלת תוצאות בחירה בשילוב עם הפיכה סמי-צבאית של חונטה שבמבחן הבחירות לא עוברת את אחוז החסימה.
  אירוע חמור ביותר.

 5. הנסיון לבטל את הדמוקרטיה בישראל הוא צעד פוליטי כי הוא לא בקונצנזוס ולכן גופים האמורים לשמור על הקונצנזוס חייבים להתבטא.

 6. מי אתם שתשביתו מוסדות עקב דעה פוליטית? אתם ממרידים לא משביתים ודינכם תיק פלילי חמור.

 7. חוצפה אלה מוסדות במימון ממשלתי מהמיסים של כולם שיתפטרו ויחזירו את שכרם .
  השמאל הדיקטטורי ששולט בכל המוסדות הלא נבחרים אף פעם לא הפסיק לשלוט במדינה ועוד אומרים שאין דיפ סטייט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן