סיקור מקיף

הסכם שיתוף פעולה בחלל בין רוסיה לאירופה

העסקה תאפשר לרוסיה שימוש במרכז החלל של אירופה בגויאנה הצרפתית

אבי בליזובסקי

טיל מדגם סויוז על כן השיגור בבייקונור. בעוד כשנתיים גם בקורו

https://www.hayadan.org.il/esarussia0105.html

רוסיה וסוכנות החלל האירופית חתמו על הסכם לאפשר שיתוף פעולה הדוק סביב השימוש במתקנים וחילופי מידע. מנכ"ל סוכנות החלל האירופית אס"א, ז'אן פייר דורדיין ומנהל סוכנות החלל הרוסית אנטולי פרמינוב סיכמו על ההסכם בשבוע שעבר במוסקווה.
כחלק מההסכם תאפשר סוכנות החלל האירופית לרוסים לשגר מקורו שבגויאנה הצרפתית. הצעד יקנה למעשה לרוסיה מעמד מיוחד בסוכנות החלל האירופית.
שני הצדדים אמרו כי ההסכם מהווה הישג גדול, לאחר שנים של שיחות. הפרויקט לשיגור טילי וחלליות סויוז מקורו הוא רק צעד אחד בפרויקט שעשוי להוביל לעוד הרבה צעדים, אמר פרמינוב.
עוד חתמו הצדדים על הסכם משגרים לפיהם שני הצדדים יחליפו מידע באשר לתכנון משגרים ומכלי דלק. ההסכם על שימוש מרכז החלל של אירופה בקורו צופה התפתחות של התשתית שתתאים גם לשיגור טילי סויוז-ST מהאתר. העלות הכוללת של הפרויקט היא 344 מיליון יורו, כאשר רוסיה תקציב לכך 130 מיליון יורו.
השיגור הראשון של חללית סויוז מגויאנה הצרפתית מתוכנן עקרונית לדצמבר 2006, אמר דורדין. פרמינוב אמר כי מעמד כזה אין פירושו שרוסיה תיכנס מיידית לסוכנות החלל האירופית. לדבריו, הוקמו קבוצות עבודה כדי לבחון הסרת מכשולים אדמיניסטריביים או חוקיים לשיתוף הפעולה בין תעשיית החלל הרוסית לסוכנות החלל האירופית.
לידיעה בבי.בי.סי
ידען מבצעי חלל מחוץ לארה"ב

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~1799814~~~38&SiteName=hayadan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן