סיקור מקיף

הסויוז ובה הצוות ה-14 ותיירת החלל הגיע לתחנת החלל

אבי בליזובסקי – אתר הידען

חללית הסויוז ובה הצוות ה-14 של תחנת החלל ותיירת החלל הראשונה אנושה אנסארי, עגן הבוקר בשלום בתחנת החלל.


תחנת החלל ממתינה לתיירת ולצוות הבא * תוקנה הדליפה ממחולל החמצן שגרמה לבהלה

האסטרונאוט האמריקני ג'פרי ויליאמס אורז דוגמאות אוויר שנלקחו בעת המשבר בתחנת החלל הבינלאומית שבמסגרתו נאלצו האסטרונאוטים לעטות חליפות הגנה

חברי הצוות ה-13 של תחנת החלל פאבל וינוגרדוב, ג'פרי וויליאמס ותומס רייטר נחו היטב הלילה לאחר ששיגרו את חללית האספקה פרוגרס ובתוכה פסולת מתחנת החלל להשרף באטמוספירה, כדי לפנות מקום לעגינת הסויוז ועליה שני אנשי הצוות ה-14 של התחנה ותיירת החלל אנושה אנסארי. אתמול (18/9/06) הם חוו חוויה מפחידה.

"היתה לנו דליפה מסוג כלשהו, לא הבנו עדיין את מקורה, אך גילינו שמדובר בדליפה של מימת האשלגן potassium hydroxide (KOH), מפתח החמצן של מכשיר ה"אלקטרון" המפריד מים למימן וחצתן באמצעות תהליך האלקטרוליזה" אמר דובר מטעם נאס"א בראיון לספייס.קום. לדבריו, הנוזל הזה מסווג כחומר חריף – דרגה טוקס 2, כלומר חומר שרק גורם להרגשה לא נוחה וריח חריף, אך אינו מסכן כלל את האסטרונאוטים.
אסטרונאוטים בתחנת החלל הבינלאומית נאלצו ללבוש חליפות מגן לאחר שדיווחו על ריח של אדי דלק.הדיווח הראשוני על עשן בתחנת החלל היה שגוי, אך המצב היה לא ברור. כך אמר דובר נאס"א קלי האמפריז ממרכז הסוכנות ביוסטון. "הצוות התבקש ללבוש חליפות מגן", אמר האמפריז. הוא אמר כי האזעקה הופעלה על ידי "ריח שאינו רגיל" . כאמור מקור הדליפה אותר ליד מחולל החמצן מתוצרת רוסיה, הנקרא אלקטרון.

בנאס"א ובסוכנות החלל הרוסית מכחישים כי בשלב כלשהו של המשבר, הם שקלו להורות לאסטרונאוטים לפנות את התחנה בחללית הסויוז העוגנת לשם כך באחד מפתחיה.
ידען תחנת החלל הבינלאומית

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~583432806~~~85&SiteName=hayadan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן