סיקור מקיף

הושלמה הליכת החלל השניה במשימה STS-121 של המעבורת דיסקברי

בתמונה: מייק פוסום קשור לקצה הזרוע הרובוטית של תחנת החלל נע לעבר נקודה שבה יחליף את מתקן הגלגל של המסוע הנייד. צילום: הטלוויזיה של נאס”א.

השניה מבין שלוש הליכות חלל המתוכננות לחברי צוות משימה STS-121 מאחורינו. האסטרונאוטים של הדיסקברי פירס סלרס ומייקל פוסום השלימו את שתי המשימות העיקריות ב-6 שעות ו-47 דקות שהסתיימו בשעה 22:01 שעון ישראל ביום שני.

המשימה הראשונה של השניים היתה להשלים את התקנת המשאבה מבוקרת החום לחלק החיצוני של אחד ממינעלי האוויר.

לאחר מכן הפנו סלרס ופוסום את תשומת ליבם לתחזוקת המסוע הנייד. הם החליפו את מערכת הגלגלים המניעים את הכבל המספק חשמל ונתונים למסוע. השלמת עבודה זו סיפקה למסוע אפשרות לתפקוד מלא הן במנוע העיקרי שלו והן במערכת חילופית שתשמש במשימות הרכבת רכיבים נוספים של התחנה.

טייס הדיסקברי מייק קלי תאם את הפעילות מתוך הדיסקברי, והמפקד סטיב לינדזי ניטר את מערכות החללית ואת התקנות הוידאו. שוב היו סטפני וילסון וליסה נובאק מפעילות הזרוע הרובוטית.

בעוד התמקד צוות המעבורת בהליכת החלל, הטעינו חברי הצוות ה-13 של תחנת החלל את רכיב לאונרדו בתוצאות של ניסויים מדעיים, פריטים בלתי דרושים ואשפה מהתחנה. לאונרדו יוחזר לסיפון המטען של המעבורת ביום שישי במסגרת ההכנות לחזרה לכדור הארץ.

הליכת החל השלישית והאחרונה, שלמעשה התוספה ברגע האחרון, שבה יבוצעו ניסויים בטכניקות התיקונים של מגן החום, אמורה להתחיל בשעה 14:13 שעון ישראל ביום רביעי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן