ביל גייטס: דעיכת העניין במדע ובטכנולוגיה בארה"ב וביפאן צפויה לפגוע בכלכלותיהן

אבי בליזובסקי

מייסד ענקית התוכנה מיקרוסופט, ביל גייטס, הזהיר כי דעיכת העניין של ילדים בארה"ב וביפאן במדע ובטכנולוגיה עלולה להחליש את כלכלותיהן של שתי מדינות אלו. כך דיווחה סוכנות הידיעות AFX.

מנגד, מדינות מתפתחות דוגמת סין והודו משפרות את כושר התחרות שלהן בשווקים העולמיים הודות להכשרת מהנדסים צעירים, הוסיף גייטס.

"רמת העניין של תלמידים בהנדסה, במדע ובמחשבים, הן ביפאן והן בארה"ב, נמצאת במגמת ירידה", אמר גייטס בכנס של מנהלי עסקים יפאניים בטוקיו.

"למרבה האירוניה, בעולם כולו, נרשם גידול ניכר ברמת ההתעניינות, בעיקר הודות לשתי מדינות – סין והודו", אמר.

"לא כדאי שחברות אמריקאיות ויפאניות פשוט יבצעו מיקור חוץ של עבודה לחברות זרות, משום שבעשותן כך הן גורמות לבריחת מוחות בכוחות העבודה המקומיים שלהן", הוסיף גייטס.

"אם מתבססים יתר על המידה על עובדים במדינות אחרות ובחברות אחרות, אז במובן מסוים אתה מבצע מיקור חוץ של המוח שלך", אמר גייטס.

לדברי גייטס, יפאן וארה"ב "ללא ספק חייבות לעשות משהו", כדי לעודד סטודנטים ללמוד מדעים ולסייע להם להשתלב בעבודה בתחום טכנולוגיית המידע.

מהלך מסוג זה עשוי לסייע למדינות להבטיח את המשך הצמיחה הכלכלית בעולם שבו התחרות רק הולכת וגוברת.

"אם לא נצליח לגרום לתלמידים המוכשרים ביותר להשקיע מרץ בתחומים אלה ולזכות בהכשרה המתאימה, הכלכלות שלנו יזכו בנתח יותר ויותר קטן מהעושר החדש שנוצר בעולם", אמר גייטס.

מיקרוסופט הודיעה השבוע כי תגביר את שיתוף הפעולה בתחום המחקר הטכנולוגי עם אוניברסיטאות יפאניות.

ידען המדע והחברה
https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~202355491~~~127&SiteName=hayadan

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן