סיקור מקיף

באוסטרליה התגלו מאובנים של קנגורו טורף שחי שם עד לפני 10 מיליון שנה

סוכנויות הידיעות

מאובן קנגורו בעל ניבים שופך אור על ההיסטוריה של הזן. לידו התגלתה גם ציפור המתוארת ע”י החוקרים כ”ברווז דמוני של מוות”

פליאנתולוגים שחפרו בצפון אוסטרליה גילו עדויות מאובנות של כמה מינים שלא היו מוכרים למדע עד כה, לרבות “קנגורו אוכל בשר”. היצור הזה חי מלפני 20 מיליון שנה ועד לפני כ-10 מיליון שנה. החוקרים גם חשפו עדויות לעוף גדול אוכל בשר המכונה “הברווז המפלצתי של יום הדין”.
אתר החפירה בקווינסלנד הפיק עד כה שרידים של 20 יצורים עתיקים לא מוכרים. הצוות מאוניברסיטת ניו סאות’ וולס ביצע את התגלית בשדה המאובנים Riversleigh בצפון מערב המדינה.
פרופסור מייקל ארצ’ר, שעמד בראש הצוות, סיפר, כי שרידים של קנגורו אוכל בשר עם ניבים המזכירים כאלו של זאב, לצד שרידים של קנגורו דוהר בעל זרועות ארוכות שאינו מסוגל לדלג כמו הקנגורו המודרני. “כיוון שהם לא יכלו לדלג, הם היו קנגורואים דוהרים, עם רגליים קדמיות חזקות וגדולות. לחלקם היו ניבים גדולים כמו לזאבים” הסביר פרופ’ ארצ’ר.
הפליאונטולוגית לבעלי חוליות, סו האנד, אמרה כי הקנגורו המודרני כמעט ולא דומה לאבותיו הקדמונים האכזרים, שחיו לפני כ-20 מיליון שנים.”לזן החדש שהתגלה בחפירה יש שיניים חזקות, שלא מיועדות למרעה. ליצורים האלה היו שיניים שיכלו ללעוס עצמות ולחתוך בשר” היא אמרה.
הצוות החופר גילה במקום גם דג ריאה פריהיסטורי וציפורים גדולות דמויות ברווז, שתוארו כ”ציפורים גדולות מאוד, דומות למעשה יותר לברווזים מאשר לציפורים. הן זכו לכינוי על ידינו לכינוי ‘ברווז דמוני של מוות’ וחלקן, לפחות, היו גם כן אוכלות בשר” אמרה האנד לרדיו ABC.
פרופ’ ארצ’ר אמר, כי כעת הצוות לומד את המאובנים, בכדי להבין טוב יותר כיצד הם הושפעו על ידי שינויי האקלים של עידן המיוקן, שהיה לפני בין 5 ל-24 מיליון שנים.
ידען האבולוציה – מאובנים
ניסוח ועריכה: ח. י. גליקזם, תרגומים וכתיבה טכנית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן