סיקור מקיף

ארתור סי. קלארק מקונן על ההאטה בחקר החלל במלאת 40 שנה לנאום קנדי

אבי בליזובסקי

קישור ישיר לדף זה: https://www.hayadan.org.il/clarckbackmoon.html

"יהיה לנו מזל גדול אם נגיע למאדים בשנת 2020, אומר סופר המדע הבדיוני ארתור סי. קלארק, המקונן על ההאטה בחקר החלל.
קלארק בן ה-85, דיבר באמצעות הטלפון מביתו בסרינלקה בכנס שהתקיים לאחרונה במרכז החלל ביוסטון, במלאת 40 שנה לנאום הנשיא קנדי באוניברסיטת רייס, בה הציב את המטרה להנחית אדם על הירח בתוך עשור.
פנל של מומחים התארח באצטדיות באוניבריסטת רייס ביוסטון, המקום שבו נאם קנדי ב-12 בספטמבר 1962. קלארק דיבר על כך שמילותיו של קנדי, שפעם הניעו את מירוץ החלל, נופלות כעת על אזניים ערלות.
"סוף המלחמה הקרה הסירה את המוטיבציה העיקרית ממירוץ החלל", אמר. "אנחנו מגיעים לשלב שבו לא אומה בודדת ואפילו לא ארה"ב יכולה לעשות זאת לבד. זה צריך להיות מאמץ גלובלי."
קלארק, הידוע בספרו 2001 – אודיסאה בחלל אומר כי העלות לשלוח בני אדם לתחנת חלל צריכה להיות 200 דולר." סיכם.
איש העסקים מקליפורניה, דניס טיטו, שהפך לתייר החלל הראשון כאשר שילם 20 מיליון דולרים כדי לטוס בחללית רוסית לתחנת החלל הבינלאומית התלוצץ באמרו: האם קלארק אמר שיספיקו 200 דולרים לטוס לחלל. האם אוכל לקחת את כספי חזרה?"

טיטו אמר כי הוא מאוכזב מכך שסולן להקת אן-סינק, לאנס בייס לא יהיה תייר החלל האחרון משום שהטיסה שלו נתנה השראה למספר רב של צעירים. "אני סבור שנראה הרבה יותר אזרחים טסים לחלל. הציבור יוכל להזדהות יותר עם אנשים פרטיים מאשר עם אסטרונאוטים מקצועיים" אמר. לדבריו, אם העלות תרד, נראה הרבה יותר טיסות לחלל כחלק בלתי נפרד מהתרבות.

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~329863871~~~8&SiteName=hayadan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן