סיקור מקיף

אישה בת 76 מבריטניה טוענת כי נפצעה ממטאוריט

האבן החשודה טרם נבדקה במעבדה

אבי בליזובסקי

קישור ישיר לדף זה: https://www.hayadan.org.il/meteoriteuk.html

ישנם ככל הנראה אלפי מטאוריטים בבריטניה שלא זוהו
אישה טוענת כי נפגעה ב-16 באוגוסט 2004 ממטאוריט כשתלתה כביסה בחצר. פאולין אגוס, 76, מלואסטופט, סאפולק, הרגישה כאב חד בזרוע וכאשר הסתכלה למטה היא ראתה חתך באורך של כ-2.5 סנטימטרים על זרועה.
היא סברה כמי מדובר ביתד שנפל מחבל הכביסה, אך למחרת מצא בעלה, ג'ק, אף הוא בן 76, פיסת סלע בצורת אגוז, בצבע חום על שביל בגינה.
"חקרנו את הנושא. שום יתד לא יכולה לגרום לחתך כזה וגם מצאנו שבר שאנחנו בטוחים שהוא מטאוריט", אמר. "צבעו חלוד וגם ניתן לראות חתיכות גבישים בתוכו". אמר. בראיון לטלויזיה של הבי.בי.סי אמר הבעל כי הדבר חשוד במיוחד על רקע מטר המטאוריטים – הפרסאידים שבדיוק היה אז בעיצומו. "מזל שזה לא פגע לה בראש". אמר.
מטאוריט אחד עושה דרכו לכדור הארץ ושורד את הנפילה לאטמוספירה אחת לשבוע בממוצע, אומר דייויד פאג Fagg, מזכיר אגודת האסטרונומים בנורפולק. לדבריו, יש סיכוי של אחד למיליארד שמישהו יפגע בידי מטאוריט כזה. מדענים יבדקו את האבן החשודה כמטאוריט לפני שיוכלו לומר בבטחון שהוא אכן נפל מן השמים. אמר.
מטאוריטים מזכירים לעיתים פיסות סלע שנשארו לאחר תהליך היתוך תעשייתי. הוסיף.
ניל בון, מסוכנות החלל הבריטית, הסביר כי האפשרות שמדובר במטאוריט בהחלט הגיונית.
אלפי מטאוריטים נופלים מדי שנה לאדמת כדור הארץ. אך המקרה האחרון שנרשם בהיסטוריה, בו פגיעת מטאוריט גרמה לנזק, היה במאה שעברה, כשכלב במצרים מת כתוצאה מכך.

לידיעה בבי.בי.סי
ידען התנגשויות קוסמיות

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~930702907~~~35&SiteName=hayadan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן