סיקור מקיף

אושרה הקמת שש חברות חממה חדשות

ועדת החממות הטכנולוגיות בראשות המדען הראשי אישרה הקמתן של 6 חברות חממה חדשות בהיקף השקעה של 13 מיליון ₪ ומענקי מדינה של 11 מיליון ₪

הידען

ועדת החממות הטכנולוגיות, בראשות המדען הראשי, ד”ר אלי אופר, אישרה בישיבתה האחרונה ששה פרוייקטים חדשים בהיקף השקעה של 13 מיליון ₪ כאשר מענקי המדינה הסתכמו ב-11 מיליון ₪. להלן הפרוייקטים שאושרו:
מכשור רפואי:
• שיטה כירורגית לטיפול בהיצרות תעלת השדרה. חממת אינסנטיב, אריאל.
• שיטה ומערכת נישאת למדידת לחץ דם רציף. חממת מעי”ן, באר שבע.
תוכנה:
• הגדלת קיבולת של מערכי אנטנות לרשתות WiMAX. חממת אינסנטיב, אריאל.
• מחולל ריחות דיגיטאלי למשחקי מחשב. חממת אופקים.
אלקטרוניקה:
• מודול אינטגראלי זעיר לתחום GPS. חממת ון-ליר, ירושלים.
חומרים:
• חומרים לאטימה בתהליך הפיך של בתי רשת חקלאיים. חממת יוזמות העמק, מגדל העמק.
ד”ר אלי אופר, המדען הראשי, ציין כי בנוסף על כך, קיבלה חברת DermIpsor המפתחת תרופה לספחת והפועלת בחממת מיט”ג שבקצרין, את אישור הוועדה לפעול בחממה שנה נוספת – שלישית, וזאת במסגרת מסלול מיוחד המעניק לפרוייקטים בתחום הביו-טכנולוגיה אפשרות לקבל את תמיכת המדינה במשך שלוש שנים, במקום שנתיים.
עוד ציין ד”ר אופר, כי קבוצת JVP, קיבלה את אישור הועדה להפעיל את חממתStudio JVP במשך שלוש שנים נוספות. החממה, אותה הפריטה קבוצת JVP לפני שלוש שנים, פועלת בירושלים ומתמקדת בתחום התוכנה בכלל ובתוכנות ארגוניות ותוכנות לטכנולוגיות מדיה חדשות בפרט.
רנה פרידור, מנהלת תוכנית החממות, ציינה כי למרות שהחממות הטכנולוגיות ערוכות לקלוט מגוון רחב של פרויקטים מתחומים שונים, חלק מהחממות בוחרות להתמקד בתחומים ספציפיים שבהן הן מתעניינות או שבהם הן רכשו ניסיון. תופעה זו מקורה בהפרטת החממות לפני כ- 4 שנים.להלן מספר דוגמאות לכך: חממות מיט”ב מקרית שמונה ורד-ביומד הפועלת באזור תל אביב מתמקדות במדעי החיים, חממת ל.נ. ממפרץ חיפה מתכוונת להפוך לחממה “ירוקה”, חממת כנרות מצמח תתמקד בטכנולוגיות מים, חממת לאב-וואן מתמקדת בתחומים תוכנה ותקשורת וחממת משגב מגוש שגב בחרו להתמקד במכשור רפואי וביטחון פנים.
ידען מחקר ופיתוח בישראל

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~593829719~~~268&SiteName=hayadan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן