ידענים: כללי

מאת 20 בפברואר 2012 5 תגובות

קהל מטרה נוסף של ה- FineReader 11 הם לקויי ראייה המשתמשים בו כעזר להקראה של מסמך אותו ממירים מ- PDF לוורד

ABBYY FineReader

ABBYY FineReader


כל חוקר ומדען מכיר את התסכולים נוכח קבצי PDF בהם לא ניתן לבצע שינויים, והיחס אליהם בחוסר ברירה הוא "כזה ראה וקדש", או "כזה ראה והקלד מחדש".
לאחרונה הכריזה חברת ABBYY על תוכנת ABBYY FineReader 11 – פתרון OCR (זיהוי תווים אופטי) חכם לפענוח והמרה יעילה של מסמכים. המוצר מחלץ ומפענח טקסט מתוך תמונות והופך אותן למסמכים הניתנים לעריכה, כגון Word.
FineReader 11 מאפשר לחוקרים ולאנשי מדע לשדרג את התפוקה שלהם ע"י שיפור משמעותי בביצועי הזיהוי בתוכנה, כולל מצב "עיבוד שחור-לבן" חדש, המאיץ את מהירות פענוח וזיהוי תוכן המסמכים בעד 45%.
המוצר ממיר קובץ PDF, ישירות לוורד, לאקסל, ל- PDF שניתן לחפש בו, ויכול להמיר ל- eBook ולפורמט TIF. בנוסף ממיר המוצר תמונות JPG שצולמו במצלמה דיגיטלית או טלפון סלולארי.
בתוך קבצי וורד או אקסל שהומרו מ- PDF מאפשר FineReader 11 למחוק, לעדכן, ולבצע כל פעולה כמו כל קובץ וורד רגיל אותו יוצרים.
המוצר עובד בתמיכה מלאה בעברית, ממיר קובץ עברי בתוצאות זיהוי גבוהות, מזהה גם אידיש וכתב רש"י, ובסך הכול ממיר קרוב ל- 200 שפות.
FineReader 11 שומר על עיצוב המסמך בעת ההמרה לוורד, כמו כותרות עליונות ותחתונות, סדר הדפים ומספורם. יכול להמיר גם ל- eBook – קבצי FB2 – ליצירת ספר אלקטרוני שקל לדפדף בו בסמארטפונים או טאבלטים.
בגרסה המורחבת Corporate Edition FineReader 11 – אפשר לבצע עבודה אוטומטית של התוכנה על תיקייה, כך שכל קובץ שיגיע לתיקיה יומר לוורד.
חיים רון, מנכ"ל מאגרי תוכנה, נציגי ABBYY בישראל, אומר כי קהל המטרה של FineReader 11 כולל חוקרים שרוצים להעתיק חלקים שלמים ממסמך שצילמו לתוך פרויקט, עבודה או מסמך שלהם. כן משרת המוצר ומתרגמים ומשתמשים שרוצים לחפש מילים בתוך מסמך אותו סרקו, במקום לבצע את החיפוש ידנית.

קהל מטרה נוסף של ה- FineReader 11 הם לקויי ראייה המשתמשים בו כעזר להקראה של מסמך אותו ממירים מ- PDF לוורד, ואז באמצעות תוכנת קריאה מאזינים למסמך.
חיים רון מציין כי התפעול של ה- FineReader 11 קל וידידותי למשתמש, ואינו דורש ידע מוקדם או מחשב חזק, ומחירו נמוך מזה של מוצרים אחרים בתחומו בשוק.

5 תגובות ל “ABBYY FineReader פותרת את התסכול של מדענים וחוקרים נוכח קבצי PDF ותמונה בהם לא ניתן לבצע שינויים”

  1. מקס פאואר

    כל מה שתורם לשיפור החיים מבורך, כל היתר לא מעניין,

  2. האני האחר

    מה עם זכויות יוצרים והגנה על מסמך כך שלא ישתנה על ידי גורמים לא רצויים?
    זה הרי חלק מהסיבה שבגללה לא ניתן לערוך PDF כיום – להגן על התוכן כפי שנכתב על ידי המחבר.

הוספת תגובה

  • (will not be published)