סיקור מקיף

משגר קטן יוכל לשגר ננו לוויין במהירות

חברת דינטיקס הציגה בכנס האסטרונאוטיקה בפראג את תפיסתה למשגר הלוויינים – מחיר נמוך, הנובע בין היתר מייצור סדרתי, הסתמכות רבה על טכנולוגיות מוכחות, תשתית קרקע מינימאלית, וזמן היענות של 24 שעות לכל המאוחר מהוראת שיגור לוויין

משגר קטן ודינמי של חברת דינטיקס
משגר קטן ודינמי של חברת דינטיקס

חברת דינטיקס (Dynetics) האמריקנית הציגה במסגרת הקונגרס הבינלאומי לאסטרונאוטיקה שנערך השבוע בפראג, את גישתה לתחום המשגר הקטן והזול, ליישומי חלל תגובתי (Responsive Space ), אשר לדבריה יוכל בתצורתו הראשונית לשגר ננו לוויין במשקל של 10 קילוגרמים לחלל, בעלות של כמיליון דולרים.

המשגר המפותח על ידי החברה מכונה MNMS – Multipurpose Nano Missile System, יעשה שימוש במערכות הנעה של הטיל הטקטי ATACM ושל הרקטות הכבדות MLRS. החברה מפתחת את המשגר עבור צבא ארה"ב, שלו תפיסה מגובשת של חלל מגיב, הכולל לוויינים זעירים לתצפית על כדור הארץ, ותקשורת מסוגים שונים.

החברה מציגה את תפיסתה למשגר הלוויינים – מחיר נמוך, הנובע בין היתר מייצור סדרתי, הסתמכות רבה על טכנולוגיות מוכחות ( Heritage), תשתית קרקע מינימאלית (שיגור מזביל, על גבי רכב), וזמן היענות של 24 שעות לכל המאוחר מהוראת שיגור לוויין. התכנון של המשגר מודולארי ואמור לאפשר בעתיד – באם יפותח במלואו – שינוי תצורה מהיר על פי דרישות המשימה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

7 תגובות

  1. א' אתה מדבר כאילו אתה מינימום אלוף פיקוד דרום.

    "שוקד על תוכנית פעולה" חחחח…

    מציע שתשקוד קודם קצת על העברית שלך 🙂

  2. מדינת ישראל חייבת להיות מובילה טכנולוגית …בימים הקרובים אני שוקד אל תוכנית פעולה שתמצב את הדרום בחזית הקדמה של ישראל . רק ראיה ארוכה ותכנון העתיד של עמנו יביא לנו את הניצחון אל האויבים שלנו . רק אם נדע להיות ברורים ונחושים מספיק נביא את השלום הנכון לנו.

  3. עוד שנה שנתיים יגיע לחיזבללה הדב הזה ויהיה להם נהדר לשלוח איזה טיל לארה"ב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן