סיקור מקיף

שירותי SaaS – תוכנה out, שירות IN

מגוון רחב של שירותי SaaS יכולים לעזור לעסקים קטנים ובינוניים להשיג יכולות של חברה גדולה. רוצים לדעת ממה כולם מתלהבים? הכירו את ארגז הכלים החדש שלכם

מיחשוב ענן, תוכנה כשירות SaaS. איור: shutterstock
מיחשוב ענן, תוכנה כשירות SaaS. איור: shutterstock

שירותי SaaS הם ראשי תיבות של המושג "תוכנה כשירות", או "Software as a Service". המשמעות היא שבמקום לרכוש תוכנה חיונית לתפעול של כל עסק מודרני, ניתן פשוט לקבל אותה במודל של שירות. תוכנות ושירותי מחשב במודל הזה מסופקים דרך האינטרנט וללא התחייבות, רכישה או התקנה.
התוכנות מאוחסנות בשרתי החברה המציעה את השירות ותחת אבטחה. הן מסופקות ישירות לעסקים קטנים ובינוניים ובאמצעותן ניתן להשיג יכולות של חברה גדולה. אין צורך בשרת על מנת להשתמש בשירותי התוכנה ועל המחשב לא מותקן שום דבר הדורש מחויבות, תחזוקה ושדרוגים. מודל SaaS מאפשר לעסקים להוזיל עלויות אך במקביל הוא גם מנגיש עבורם תוכנות מובילות מכל מקום ובכל זמן.

ארגז הכלים שישדרג את העסק שלכם

יש כמה קטגוריות מובילות של שירותי SaaS אותם ניתן לתאם בישראל דרך חברות כמו אקטיבטרייל ואחרות. בפרויקטים של פיתוח מותאם אישית הדגש העיקרי הוא על שירותי אפיון וניתוח מערכות לפי דרישות וצרכי הלקוח, תכנון חווית משתמש וייעוץ אסטרטגי סביב UX, עיצוב גרפי וניהול כולל. אפשר לתאם גם שירותי תוכנה מהסוג של פיתוח קוד, אינטגרציה, בדיקות איכות ובדיקות עומסים. שירותים נפוצים אחרים המיועדים לעסקים קטנים עד בינוניים הם הנגשת אתרים והתאמתם למובייל.

בקטגוריה של תשתיות ושירותי IT נרשם בשנים האחרונות ביקוש גבוה לשירותי אירוח, ניתוח טופולוגי של תוכנה וחומרה ושירותי DBA. מומחי DBS מטעם חברות SaaS מייעצים בעיקר לעסקים העומדים בפני אתגרי טעינה וביצועים. בעזרת ניהול מאגרי מידע – DBA – אפשר לבצע שדרוגים ולפתח פתרונות עם זמינות גבוהה.
עסקים קטנים ובינוניים יכולים להציג מראית עין של חברה גדולה רק בתנאי שהם מבצעים בקרת איכותי. שירותי QA שרלוונטיים במודל SaaS מספקים פתרונות מקצועיים, מבטיחים תקינות של מערכות ותשתיות לפני עלייה לאוויר והם ניתנים בליווי הוצאה לפועל של תכניות ניסיוניות. המשמעות היא שהעסק הקטן כבר לא צריך לחכות כדי לבצע התאמות ושינויים: הוא פשוט מתאם שירותי SaaS בזמן אמת ומשלב תכנית בדיקת תוכנה STP, הגדרות בדיקות תוכנה STD ודוח בדיקות תוכנה STR לתיעוד בדיקות הבטחת האיכות שהתבצעו במערכת שלו.

פרסום ושיווק עם שירותי SaaS

לא רוצים להישאר מאחור? נסו לשלב תוכנה כשירות במודל SaaS גם כדי לבצע מהלכי פרסום ושיווק. השירות מאפשר להגביר את תנועת הגולשים לאתר ולקדם שירותי עסקים קטנים ובינוניים באינטרנט. השירות כולל תכנון מבנה עץ אתר והיררכיית תכנים, ניהול פרויקטי תוכן וניהול מדיה חברתית. שירותי אופטימזציה כוללים בינה עסקית ומחקר שוק, בנייה טכנולוגית ותחזוקת תכנים בהתאם לאסטרטגיית הקידום וכמובן ייעוץ וניהול קמפיינים ממומנים PPC במנועי חיפוש ורשתות חברתיות.

דרך נוספת לשווק עסקים קטנים ובינוניים באינטרנט עם שירותי SaaS היא להשתמש בדואר האלקטרוני. מערכות תוכנה כשירות מאפשרות לכל ארגון לעצב את תבנית הדואר האלקטרוני לפי הלוגו והמסר, להגדיר חוקים לניהול אוטומטי של קמפיינים, לייבא אנשי קשר ממערכות תפעוליות ולהתאים תבניות שונות לקבוצות של שולחים ונמענים. מעבר לכך, שירותי SaaS לשיווק בדואר האלקטרוני כוללות הפעלת מספר קמפיינים במקביל וניטור תוצאות בזמן אמת.
לסיכום, כל עסק יכול להשתלב במרחב הקיברניטי בעזרת המודל הייחודי של SaaS. השאלה היחידה היא אילו כלים מתאימים עבורו וכיצד ניתן להפיק מהם את המרב.

* כתבה זו היא תוכן שיווקי מטעם המפרסמים ועל אחריותם.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן