סיקור מקיף

דין קיימן, ממציא הסגוואיי (Segway) מגיע לישראל

קיימן מגיע ארצה בכדי לפתוח את תחרויות ארגון FIRST ישראל

דין קיימן, ממציא הסגווי
דין קיימן, ממציא הסגווי
דין קיימן, מייסד ארגון FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) ומי שהמציא את הסגוואיי, מגיע לישראל במהלך חודש מרץ.

ביקורו של קיימן בישראל נועד, בראש ובראשונה, על מנת לראות את פעילות ארגון FIRST ישראל ולפתוח את תחרויות הגמר שיערוך הארגון בין התאריכים 23-25 במרץ ביד-אליהו. במהלך ביקורו צפוי קיימן להיפגש עם נשיא המדינה, שמעון פרס, וכן להיפגש עם בכירים מחברת מיקרוסופט, שהיא נותנת החסות הראשית השנה לתחרות הרובוטיקה של FIRST.

ארגון FIRST ישראל מקיים בישראל שתי תחרויות מרכזיות. הראשונה היא ליגת הלגו, המיועדת לילדים בגילאי 9 עד 14,והשנייה היא תחרות רובוטיקה, המיועדת לתלמידי תיכון. השנה מהווה תחרות הרובוטיקה חלק מפרויקט "צוערי הטכנולוגיה", מיזם שנוצר ע"י נשיא המדינה, וכן היא אחד מהאירועים המרכזיים של חגיגות ה-60 למדינת ישראל. חברת מיקרוסופט היא נותנת החסות הראשית של תחרות הרובוטיקה, בעוד שנותנת החסות הראשית לליגת הלגו היא חברת אפלייד מטיריאלס.

קיימן ייסד בשנת 1989 את ארגון FIRST, והוא רואה בארגון את אחד מהישגיו הגדולים ביותר. כיום משמש קיימן כנשיא חברת דקה (DEKA), המתמחה בפיתוח טכנולוגיות חדישות ופורצות דרך בטווח רחב של יישומים.

לדברי אסף אגמון, מנכ"ל FIRST ישראל, "אנו שמחים מאוד על כך שדין קיימן יכבד אותנו בנוכחותו בפתיחת תחרויות הגמר של FIRST ישראל. קיימן מהווה השראה לילדים ואנשי עסקים רבים בישראל, וביקורו כאן מוכיח את החשיבות הרבה שהוא מקנה לישראל בכלל, וכחלק מפעילות הארגון שהוא ייסד בפרט".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן