סיקור מקיף

שוגרה בהצלחה חללית מתנפחת ניסיונית

ביגלו אירוספייס, היא חברה שמתכננת בניית מתקני חלל מתנפחים, שישמשו כבתי מלון במסלול סביב כדור הארץ. השירות מיועד לתיירים עשירים.

פרייזר קיין, יוניברס טודיי


חלומו של רוברט ביגלו, להקים ענף משגשג של תיירות חלל, התקדם ביום רביעי האחרון צעד נוסף עם שיגורה של החללית הניסיונית ג'נסיס 1. חברת ביגלו אירוספייס דיווחה כי אב הטיפוס של החללית המתנפחת שוגר בהצלחה על גבי טיל בליסטי בין יבשתי, רוסי, שעבר הסבה למשגר חלל. לאחר השיגור, החללית אמורה לפתוח את קולטי השמש ולהתחיל בניפוח עצמי.

הטיל שוגר ביום רביעי, בשעה 18:53, שעון מוסקבה, ובמהלך יום חמישי פורסמו על ידי החברה כמה הודעות שדיווחו כי הכל פועל כשורה.

ביגלו אירוספייס, היא חברה שמתכננת בניית מתקני חלל מתנפחים, שישמשו כבתי מלון במסלול סביב כדור הארץ. השירות מיועד לתיירים עשירים. אחת הסיבות למחירה היקר של טיסה בחלל, נעוצה במשקלה העצום של תחנת חלל מסוג תחנת חלל בינלאומית, וזו הסיבה שהחברה החליטה לפתח מתקני מגורים חלליים מתנפחים שיועלו לחלל דחוסים, ורק אז יתנפחו ויספקו נפח למגורי האסטרונאוטים ולתיירי החלל.

החברה עשתה את הצעד הראשון עם שיגורה של ג'נסיס 1, שלתוכה הוכנס תא שאורכו 5 מטרים וקוטרו 1.9 ממטרים. לאחר שתגיע למסלול, היא מתוכננת להתנפח פי שניים. החללית הועלתה לחלל על גבי טיל מדגם ISC Kosmotras Dnepr, טיל בליסטי מתקופת המלחמה הקרה שהוסב למשגר חלל, ואשר שוגר מבסיס השיגורים הרוסי יאנסי.

ביום רביעי בערב אישרה ביגלו כי ג'נסיס-1 אכן התנפחה ופרסה את קולטי השמש.

החללית נושאת בתוכה תמונות ומזכרות של עובדי חברת ביגלו, וכן חרקים שיאפשרו לחברה לחקור כיצד נשמרת יכולת החיים בחללית. אם הכל ילך כשורה, החללית תשרוד חמש שנים ותאפשר למהנדסים זמן לחקור את ביצועיה ולאסוף נתונים לקראת השלב הבא בתוכנית. היא גם תיחשף לשנים של קרינת שמש וקרניים קוסמיות, ואמורה להיות מופגזת בשברים חלליים.

החברה צפויה לשגר את הגרסה המשופרת ג'נסיס 2, בסוף 2006 או בתחילת 2007. לאחר מכן ישוגרו חלליות מדגם גלקסי, ולבסוף תשוגר BA-330, חללית בעלת נפח של 330 מ"ק (לשם השוואה נפח תחנת החלל הבינלאומית 425 מטרים מעוקבים).

ניסוח ועריכה: ח. י. גליקזם, תרגומים וכתיבה טכנית

לידיעה המקורית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן