סיקור מקיף

יומן מסע – אלו הם מסעותיו של מכשיר הטלפון – האייפון 6

כולם רוצים לדעת מה יהיו החידושים הבאים מבית אפל וכיצד היא מתכוונת להחזיר לעצמה את הבכורה בשוק הסמארטפונים. סדר בבלגן 

צילום תלת ממדי באמצעות אייפון 6. מתוך סרטון פרסומת של אפל
צילום תלת ממדי באמצעות אייפון 6. מתוך סרטון פרסומת של אפל

הרשת רוחשת וגועשת בשמועות רבות אודות הדור הבא של האייפונים מסתובבות כבר מספר חודשים טובים וכולם רוצים לדעת מה יהיו החידושים הבאים מבית אפל וכיצד היא מתכוונת להחזיר לעצמה את הבכורה בשוק הסמארטפונים. על מנת לעשות סדר בכל הבלגן, חילקנו את החידושים השונים לפי ההערכות בשוק למספר נושאים.

מסך גדול במיוחד וגוף דק יותר
השינוי הראשון והמתבקש ביותר הוא כמובן הגדלת המסך : למרות שכאשר אפל הציגה את ה – iPhone 5s, מרבית המתחרים העיקריים בשוק כבר הגדילו את המסכים שלהם לגודל המתקרב ל-5 אינץ, אפל נותרה עם מסך 4 אינץ' ומעט מאכזב למרות תצוגת הרטינה המפורסמת.

בהתאם לזאת, השמועות גורסות (ושמועות אלו אומתו במידת מה על ידי טים קוק, מנכ"ל אפל) כי החל מאייפון 6 ומעלה, גודל המסך יגדל בצורה משמעותית ל – 4.7- 4.9 אינץ'. אחרים טוענים שהמסך יהיה גדול עוד יותר ויגיע לגודל של לא פחות מ – 5.5 אינץ', אך יהיה קעור. בכל מקרה, בהחלט יתכן כי מדובר על שני דגמים שונים שאחד מהם הוא סמארטפון קלאסי והשני הוא טאבלט סטייל Galaxy Note. מבחינת רזולוציה, גם כאן סביר להניח שאפל תיישר קו עם המתחרים (ובמיוחד גלקסי 4s) ותציג רזולוציה גבוהה במיוחד של 441 ppi.

שמועות נוספות גורסות כי המכשיר יהיה דק יותר בדומה לקו מוצרי ה – Air כגון האייפד החדש האחרון, דבר שדווקא נשמע הגיוני מכיוון שהאייפון הוא אחד המכשירים היותר עבים כיום בשוק.

חשמל זורם בכפות ידייך
אחת השמועות המעניינות ביותר בנוגע לקלף המנצח שאפל צפויה לחשוף היא הרעיון שלאייפון החדש פשוט לא תהיה מסגרת, רעיון די חדשני גם מבחינת העיצוב וגם מבחינה פונקציונאלית בשוק האייפונים הקיים היום ויתרה מכך – בצידי המכשיר יהיו משטחי מגע ולא רק על גבי המסך עצמו.

בניגוד למכשירים הקיימים היום בשוק, בהם הכפתורים העיקריים בצד הם עצמת ווליום וכיבוי (וכל קומבינציה אפשרית שלהם כמובן), יהיו ארבעה כפתורים נוספים שאותם יהיה ניתן לצמד לקיצורי דרך שונים כגון פנס, מצלמה, שעון, מחשבון ועוד. גם סורק טביעות האצבע המפורסם יעבור מכפתור הבית אל המסך עצמו. יש לציין שסוני כבר השתמשה במסך מגע אחורי בקונסולה הניידת שלה למשחקים, ה – Vita, כך שלא מדובר בשמועה מופרכת כל כך.

נכנסים לכושר
בנוסף למודלים חדשים שיהוו יורשים ל – iphone 5s, אפל צפויה לשחרר גם את הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה שלה, iOS 8. בגרסה זו לא צפויים שינויי עיצוב משמעותיים, אלא בעיקר תוספת של אפליקציה אחת מרשימה במיוחד בשם HealthBook. אפליקציה זו תתממשק עם השעון החכם של אפל (iWatch) ותציג נתונים אודות מספר הקילומטרים שהלכתם ואפילו קצב הלב, לחץ דם ומצב היובש שלכם.

הסוף ל"אחי, רגע, רגע, עוד הפעם – יצאתם מטושטשים"?
טכנולוגיה מעניינת עליה אפל רשמה פטנט לאחרונה מאפשרת לבצע פוקוס נוסף לתמונות אחרי שאלו כבר צולמו, ומדובר ללא ספק בתכונה מעניינת שיכולה להשאיר את המתחרים הרחק מאחור. הבעיה היא שהפטנט הנ"ל מדבר על תמונות ברזולוציה נמוכה, כך שייתכן שאפל תשתמש בתכונה החדשה רק במצבים מסוימים או במצלמה הקדמית.

השמועות וסרטוני הקונספט מדברים כרגע על מצפה של 12 מגה-פיקסלים, עם מפתוח אופטי של 2.2 והקלטת וידאו של 2K ב120 פריימים לשנייה – מרשים למדיי.

אפשרות אחרת בה אפל עשויה להשתמש על מנת לשפר את הצילום היא שיפור הטכנולוגיה לייצוב תמונה (OIS) על חשבון הגדלת הרזולוציה של המצלמה ל – 16 מגה פיקסל או גודל דומה כפי שצופים אנליסטים מסוימים – אבל מה תבחר אפל לעשות?

כרגע – רק לטים קוק ולצוות פתרונים.

תשלומים "בעולם האמיתי" באמצעות שבב NFC או טכנולוגיה חלופית

עוד תוספת מתבקשת צפויה לקחת אל השלב הבא את אפשרויות התשלום בסלולר. העניין הוא שכרגע לא ברור אם אפל תיכנע ותשתמש בטכנולוגיית NFC הקיימת לתקשורת עם מכשירים בסביבתו של המשתמש כמו מכונות שתייה, או שכהרגלה, תנסה להציג טכנולוגיה אחרת וייחודית כמו למשל שיפור טכנולוגיית ה-iBeacon הקיימת כבר במגוון רחב של מכשירים.

לסיכום, ככל הנראה המידע הזה או כל מידע אחר הוא בגדר תורת המשחקים עבור הספקולנטים השונים של מכשירי הטלפון והגיקים הכבדים – ולנו, אלו שעומדים להשתמש בטלפון באמת – לא נותר אלא לחכות ולראות מה יוליד יום.


סרטון פרסומת ובו הפרטים שאפל החליטה בעצמה לחשוף אודות אייפון 6
* כתבה זו היא תוכן שיווקי מטעם המפרסמים ועל אחריותם.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן