סיקור מקיף

ממארי קירי לסטארט אפ הבא – בטיחות וביטוח

מארי קירי מתה מהרעלת פולוניום, החומר הרדיואקטיבי שהיתה שותפה בגילויו.  כל עובד בסטארט-אפ עשוי למצוא את עצמו נפגע ממחלה מקצועית, ולא רק מי שעובד בתחום הביוטכנולוגיה, אלא גם מי שעובד מהבית


מארי קירי בתצלום משנת 1898. מתוך ויקיפדיה
מארי קירי בתצלום משנת 1898. מתוך ויקיפדיה

נכון, זאת לא הכתבה השגרתית, לא עוד סטארט אפ שמצליח לפרוץ את גבולות הדמיון, יוצא להנפקה מרשימה או פשוט מתפקד כחברה חיה ובועטת שמצליחה לשנות את העולם, לא – הפעם נדבר דווקא על ביטוח ובטיחות בעבודה.

ישנם לא מעט סוגי ביטוחים, המציעים לנו כיסויים במקרים שונים, שייתכן וניתקל בהם במהלך החיים. אחד הביטוחים מציע מענה במקרים בהם עוסקים בענף מקצועי, העשוי להיות בעייתי, ולכלול, במסגרתו, לא מעט סיכונים. אלה לא מוכרחים להיות דווקא סיכונים מידיים, או סיכונים בהם נתקלים באופן תדיר. גם אם מדובר בסיכון שהסיכוי לו נמוך מאד, ישנה חשיבות רבה לכיסוי בטיחותי, ולו רק לשם השקט הנפשי.

מה כולל במסגרתו הביטוח המציע כיסוי שכזה ואילו סיכונים מקצועיים יכולים להיות כיום, ובמיוחד לאור המקצועות החדשניים הצצים להם לאחרונה? על כך, במאמר הבא.

ביטוח עם כיסויים לסיכונים מקצועיים
מבין סוגי הביטוחים המוצעים כיום ישנו ביטוח חיים וביטוח המציע כיסויים במקרים של סיכונים מקצועיים שונים. ביטוח זה, המכונה גם ביטוח אחריות מקצועית מעניק למבוטח פיצוי כספי בעקבות נזק שנגרם לו במסגרת תפקידו. ישנם לא מעט בעלי מקצוע החשופים באופן תמידי אל סכנות אפשרויות. ישנם גם בעלי מקצוע שבמידה וייפגעו באיבר מסוים, לא יוכלו להמשיך בתפקידם, עובדה שעשויה להוביל בעקבותיה לפגיעה כלכלית קשה. אלה יכולים להיות מורים שנפגעו במיתרי הקול ואינם יכולים להמשיך בתפקיד, וגם פסנתרנים שנפגעו בפרק היד ואינם יכולים לנגן. פגיעות שכאלו מונעות מבעלי המקצוע להמשיך בהתנהלותם ולבצע פעולות שונות במסגרת התפקיד. הביטוח מעניק להם פיצוי כספי במידה ואכן נפגעו ועוזר להם להתמודד עם התקופה הלא פשוטה.

בעל מקצוע, שתפקידו העיקרי, מתבסס על שימוש באיבר מסוים או כולל תפקוד כלשהו שעשוי להיפגע, יכול לסבול מקשיים כלכליים קשים במידה ואיננו יכול להמשיך בתפקידו. מטרתו העיקרית של הביטוח היא לאפשר לו לחזור לשגרה מהר ככל האפשר, וגם אם זה לא בהכרח לתפקידו הקודם. רבים שנפגעו מסיבה כלשהי לא מצליחים לחזור ולתפקד כרגיל אך בוחרים במסלול מקצועי חדש. אחרים נאלצים להוציא כספים רבים על טיפול ושיקום כדי שיוכלו להמשיך לתפקד כרגיל באותו התפקיד/המקצוע. הפיצוי המוצע להם במסגרת הביטוח מסייע להם בכך ולכן נחשב להכרחי מאד בתקופה כזו, שבה ישנם לא מעט אתגרים חדשים וקושי רב להמשיך הלאה.
סיכונים מקצועיים בענפים חדשניים
עם השנים נוספו לא מעט מקצועות חדשניים, שלא היו קיימים אפילו לפני עשור או שניים. מקצועות אלה כוללים סיכונים שונים, המצדיקים ביטוח מתאים שיציע את הפיצוי הנדרש במקרה של פגיעה. להלן חלק מהמקצועות :

  • • מנקי גורדי שחקים – מקצוע שההכנסה ממנו גבוהה אמנם, אך הסיכון הרב הכרוך בו לא תמיד משתלם, אם אין ביטוח סיכונים מתאים. זהו מקצוע חדש יחסית, בעיקר בשל מספרם הרב של גורדי השחקים והבניינים הגבוהים שצצים להם בכל מקום.
  • • עובדי ביו-טק – אז נכון, מארי קירי לא בדיוק עבדה בביו-טק ונכון שמאז עברו 80 שנים, אבל בטיחות היא בטיחות וחשיפה לחומרים מסוכנים היא חשיפה לחומרים מסוכנים – ובנינו, מוות מאנמיה אפלסטית שנגרמה מחשיפה לרדיום ופולוניום לא הרבה יותר טוב ממוות ממלריה שנגרמה כי הסטארט אפ שלכם רוצה להביא מים חמים למדינות עולם שלישי.
  • • עובדי הייטק – גם רשת האינטרנט הביא איתה לא מעט מקצועות חדשים וחשפה את העוסקים בהם לסכנות שונות. יותר ויותר אנשים עובדים כיום מול המחשב ומבצעים פעולות מסוימות, שעשויות להזיק למפרקים ולגוף בכלל. ישיבה ממושכת מול המחשב יכולה לגרום לבעיות עיניים, לבעיות גב ואפילו להשמנה! מי שעובד בתחום האינטרנט או בענף המחשבים בכלל חשוף לסכנה פיזית רבה, העשויה להשפיע לאורך השנים ולבוא לידי ביטוי גם באופן שאיננו ישיר.
  • • עבודה מהבית – אולי זה קצת מצחיק להגיד, אולי זה נשען על משפטי סבתות, אבל יש הגיון בזה – אם אתם פרילנסרים, מתכנתים, יזמים צעירים שעכשיו עובדים על הסטארט אפ הבא – זכרו – רוב התאונות – קורות בבית.
  • בחירתו של ביטוח מתאים המציע את הפיצוי הנדרש במקרה של פגיעה הנובעת מהתפקיד או המקצוע עצמו, חשוב שתיעשה מוקדם ככל האפשר ומול חברות ביטוח המתמחות בכך. בין אם מדובר במנקי גורדי שחקים או אפילו מפתחי אפליקציות, לכל תפקיד סיכונים אחרים שחשוב שיהיה כיסוי להם במקרה של פגיעה.

*כתבה זו היא תוכן שיווקי מטעם המפרסמים ועל אחריותם.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן