סיקור מקיף

חמשת הפיתוחים הישראליים שאתם חייבים להכיר

ישראל היא כר פורה להמצאות וחידושים. מדי שנה יוצאים לאוויר העולם פיתוחים מרשימים, במגוון רחב של תחומים וענפים

שרוליק, הישראלי של דוש. צילום: י.ש. מתוך ויקיפדיה

ישראל היא כר פורה להמצאות וחידושים. מדי שנה יוצאים לאוויר העולם פיתוחים מרשימים, במגוון רחב של תחומים וענפים. הנה 5 פיתוחים ישראליים שאתם פשוט חייבים להכיר:

1. מערכת שורשים שיכולה להתמודד עם מזיקים
חומרי הדברה שנפסלים על ידי המשרד לאיכות הסביבה מזניקים מירוץ פיתוח יוצא מגדר הרגיל עבור חברות בתחום החקלאות. אחת התוצאות הבולטות של המירוץ הזה היא מערכת שורשים שיכולים להתמודד עם מזיקים בצורה אורגנית. המערכת אף מניבה יותר יבול עם פחות מים, ולכן היא מתאימה למקומות שונים ברחבי העולם. בנוסף, פיתוח אחר באותו תחום כולל דגמי מגשי גידול בעלי תצורת תאים מיוחדת. מבנה התא גורם להתפתחות שורשים ישרים שאינם מסתלסלים וכך מאפשר שליפה מהירה של הצמח מתא הגידול, ללא פגיעה במערכת השורשים ותוך שמירת כיוון התארכות קל לכל שורש.

2. חלונות שמייצרים חשמל
הפיתוח הישראלי כולל תא סולארי על בסיס חלקיקי ננו המשמש כהתקן אלקטרו כימי. אלו תאים קטנטנים שקולטים אור שמש או תאורה פנימית במבנה, ולאחר מכן מייצרים מהם חשמל. מטרת הפיתוח היא לנצל את לוחות הזכוכית הגדולים המשמשים כחלונות של משרדים ובתים. עד אותו פיתוח היה שטח הפנים של הלוחות עצום אך מבוזבז, אולם כעת ניתן להטמיע את הטכנולוגיה בחלונות זכוכית וכך לייצר חשמל לשימוש המבנה כולו.

3. אפליקציות שמאפשרות לתקשר עם לקוחות וללמוד על הרגלי הקנייה שלהם

גם בתחום השיווק והפנייה ללקוחות יש לפיתוחים ישראליים הרבה מה להציע. אפליקציה חדשה מאפשרת לבעלי עסקים לתקשר עם לקוחות, בעיקר במטרה ללמוד על הרגלי הקנייה שלהם. הלקוחות מספקים משוב בזמן אמת ומאפשרים ניטור אמין של נתוני צריכה. העסק משתמש בנתונים הללו במהלך הרכבת מבצעים מותאמים אישית, הענקת הטבות ועוד. האפליקציה חוסכת זמן והיא נוחה לתפעול ולשימוש גם עבור הלקוח.

4. מתאם שמאפשר לשלוט על המזגן מרחוק באמצעות WIFI
הפיתוח הישראלי האחרון בתחום של מזגנים מאפשר חיבור של יחידת המיזוג לרשת האינטרנט ושליטה מרחוק בצורה אלחוטית. היתרונות הם שליטה מלאה ולא מוגבלת בפעולות הבסיסיות של המזגן, כגון כיבוי והפעלה, שינוי טמפרטורה, כיוון עוצמת המאוורר, החלפת מצבי עבודה, תזמון להדלקה וכיבוי ועוד. התפעול מתבצע מכל מקום בעולם בו יש גישה לרשת והוא חוסך אנרגיה והוצאות חשמל.

5. שירות סטיילינג אישי אונליין
הפיתוח הישראלי לשופינג אונליין אמור לייצר מהפכה בתחום של קניות בגדים באינטרנט. קודם כל, השירות מבוסס כולו על אלגוריתם. המשמעות היא שניתן לבצע סטיילינג אישי ואופנתי אונליין בכל שעה וללא צורך במעורבות של סטייליסטית בשר ודם. שנית, השירות מותאם לקהל יעד רחב ומגוון. נשים וגברים בכל הגילאים יכולים להשתמש בשירות ולחסוך זמן יקר. לבסוף, השירות מבטיח רכישה מאובטחת, מהירה ונוחה של פריטי אופנה.

* כתבה זו היא תוכן שיווקי מטעם המפרסמים ועל אחריותם.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן