סיקור מקיף

התפתחויות בעולם הפצת המידע

העולם עבר תמורות רבות בכל הקשור אל תחום הפצת המידע. מאמר זה יעזור לכם להבין מה היו ההתפתחויות השונות בתקשורות וכיצד הדבר בא לידי ביטוי בשנת 2015

אינטרנט בסלולר ובטבלטים. צילום: shutterstock
אינטרנט בסלולר ובטבלטים. צילום: shutterstock

 

העולם עבר תמורות רבות בכל הקשור אל תחום הפצת המידע. מאמר זה יעזור לכם להבין מה היו ההתפתחויות השונות בתקשורות וכיצד הדבר בא לידי ביטוי בשנת 2015.

ההיסטוריה- התמורות השונות
אי אפשר להתעלם מכך שהעולם עבר תמורות רבות בכל הקשור אל תחום התקשורת והפצת המידע:

  • דפוס- אם בתחילת הדרך הומצא הדפוס והאמצעים העיקריים להפצה היו הספרים, עיתונים ומגזינים שונים, מהר מאוד התחום התרחב והתקדם לשלב הבא, שלב הטלקומוניקציה.
  • טלקומוניקציה- בשלב זה הכוכבים הראשיים שהומצאו ובהם השתמשו על מנת להפיץ מידע היו הטלגרף והטלפון המוכר לנו כל כך ומשמש אותנו עד היום.
  • רדיו- השלב הבא בא לידי ביטוי בהמצאת הרדיו.
  • ויזואליה- השלב לאחר מכן כבר כלל את כל הקשור אל המצאת התקשורת החזותית שכללה את כל מה שקשור אל צילום וסרטים שונים אליהם אנשים הלכו בבית הקולנוע.
  • טלוויזיה- בשלב מסוים הומצאה הטלוויזיה וכל הנגזרות שלה, אם מדובר על מערכות קולנוע ביתיות ועוד.
  • דיגיטלית- כאן מדובר על השלב בו הומצא המחשב, האינטרנט וכל התוכנות והאפליקציות שמשמשות אותנו היום על מנת להפיץ מידע, לפרסם מוצרים ושירותים שונים ועוד.

 

שיטות הפצה שונות
אם בעבר שיטת ההפצה העיקרית הייתה הדפוס וכל חברה הייתה מדפיסה את מה שהיה לה לומר באמצעות כרוזים שונים ושלטי פרסומת, מהר מאוד ההדפסות נזנחו לטובת הפקס וכך כל אחד מאיתנו דאג להעביר מידע אודות קורסים, לימודים, ערבי השקה ואירועים מיוחדים מהפקס שלנו לפקסים של אנשים פרטיים וחברות במהירות הבזק. ההתקדמות בתחום הייתה מהירה מאוד ולמעשה נראה שבשני העשורים האחרונים העולם עובר כל כך הרבה שינויים כתוצאה מהתקדמות הטכנולוגיה, עד כי בטרם מתרגלים לאמצעי הפצה אחד, מיד מומצא האמצעי הבא, כמו שקרה במקרה של הדואר האלקטרוני, תוכנות שליחת סמס מהמחשב ועוד. נכון להיום, רוב האנשים משתמשים בכל אמצעי ההפצה הקיימים באמצעות כלי אחד – המחשב. איך זה עובד? כמה פיסות מידע שיהוו אינטואיציה למוצר.

כל הפיתוחים במחשב אחד
נכון להיום כל עסק יכול להפיץ כל חומר בו הוא מעוניין באמצעות המחשב שלו. כל שהוא צריך לעשות הוא להוריד מספר תוכנות למחשב שמאפשרות הפצה מהירה וקלה לכל קהל יעד בו מעוניינים. דוגמאות לכך הן התוכנות הבאות:

  • פקס במחשב – יש אפשרות להשתמש בתוכנות פקס אונליין או להוריד תוכנות מיוחדות של פקס המותקנות במחשב. באמצעות פקס זה יש אפשרות לשלוח כל פיסת מידע לכל טלפון ברחבי העולם ישירות מהמחשב ואף לקבל אישור על כך.
  • סמס מהמחשב – אם בעבר, היינו צריכים להתחיל ולהקליד את מספרי הטלפונים של האנשים להם רצינו לשלוח הודעה כתובה, דבר שחייב אותנו להשתמש בטלפון, כיום ניתן לבצע שליחת סמס מהמחשב אל כל יעד בו אנו מעוניינים.

 

לסיכום, הקידמה והמהפך הטכנולוגי מאפשר לכל אחד מאיתנו את הנוחות, המהירות והקלות של הפצת כל פיסת מידע אותה אנו מעוניינים להפיץ באמצעות מכשיר אחד, המחשב שלנו.

*כתבה זו היא תוכן שיווקי מטעם המפרסמים ועל אחריותם

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן