סיקור מקיף

פרופ' יהודה לינדל ופרופ' בני פנקס מבר אילן זכו בפרס על מחקרים שעמדו במבחן הזמן

השניים זכו בפרס מטעם ארגון חוקרי הקריפטוגרפיה הבינלאומי IACR על מחקר משנת 2007 שסלל את הדרך לפיתוח גרסאות מוצפנות לפרוטוקולי תקשורת

פרופ' יהודה לינדל ופרופ' בני פנקס. צילום יחצ אוניברסיטת בר אילן
פרופ' יהודה לינדל ופרופ' בני פנקס. צילום יחצ אוניברסיטת בר אילן

IACR (International Association for Cryptologic Research) הוא ארגון המוקדש לקידום מדע הקריפטולוגיה או מדע ההצפנה. זהו ענף במתימטיקה ומדעי המחשב שעוסק בשיטות אבטחת מידע ותקשורת נתונים בסביבה פתוחה הנגישה לצד שלישי המכונה "מתחרה". התחום מאגד תחתיו פיתוח ואנליזה של פרוטוקולים המתמודדים עם היבטים שונים של אבטחת מידע. כל שנה מעניק הארגון את פרס Test of Time למאמרים ומחקרים שפורסמו לפני 15 שנה ועדיין משפיעים על התחום.

מאמרם של פרופ' יהודה לינדל ופרופ' בני פנקס שזכה בפרס הוא "פרוטוקול יעיל לאבטחת חישוב משותף לשני צדדים בנוכחות גורמים עוינים", שנכתב בשנת 2007. המאמר מתאר שיטה יעילה וניתנת למימוש של חישוב בטוח, המאפשרת לשני גופים שיש להם ערכי קלט פרטיים לבצע חישוב משותף על אותם ערכים, תוך כדי הסתרת הערכים עצמם. המאמר זכה בפרס על הצעת הפרוטוקול הראשון הניתן ליישום עבור גרסאות מאובטחות פעילות של פרוטוקול Yao (חישוב רב משתתפים בטוח), ובכך סלל את הדרך לפיתוחים מעשיים יותר.

למאמר An Efficient Protocol for Secure Two-Party Computation in the Presence of Malicious Adversaries

דילוג לתוכן