סיקור מקיף

"רקיע" זה שם המשימה הנבחר של הישראלי השני בחלל

השם רקיע נבחר מתוך שלושת השמות שהגיעו לקו הגמר (אלומה וקדמה) וזכה ביותר מ60% מהקולות

לוגו משימת רקיע, משימת האסטרונאוט הישראלי הפרטי איתן סטיבה
לוגו משימת רקיע, משימת האסטרונאוט הישראלי הפרטי איתן סטיבה

 אחרי שקיבלנו מאות שמות והצעות ואחרי שאלפים נכנסו הצביעו והשפיעו – השם שנבחר למשימת הישראלי השני בחלל הוא "רקיע". השם רקיע נבחר מתוך שלושת השמות שהגיעו לקו הגמר (אלומה וקדמה) וזכה ביותר מ60% מהקולות.

לשם רקיע משמעויות רבות הקשורות למשימת הישראלי השני לחלל: רקיע הוא שם נרדף מילה לשמים ומופיע בתנ"ך, בספר בראשית, ביום השני לבריאה: "וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים יְהִי רָקִיעַ בְּתוֹךְ הַמָּיִם וִיהִי מַבְדִּיל בֵּין מַיִם לָמָיִם: וַיַּעַשׂ אֱלֹהִים אֶת הָרָקִיעַ וַיַּבְדֵּל בֵּין הַמַּיִם אֲשֶׁר מִתַּחַת לָרָקִיעַ וּבֵין הַמַּיִם אֲשֶׁר מֵעַל לָרָקִיעַ וַיְהִי כֵן: וַיִּקְרָא אֱלֹהִים לָרָקִיעַ שָׁמָיִם וַיְהִי עֶרֶב וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי".

בנוסף יש לשם משמעות אישית גם לאילן רמון זכרונו לברכה, במהלך שהותו בחלל, הושמע לצוות השיר "דמיין" (Imagine) של ג'ון לנון ובתוכו השורה "above us only sky", אילן תרגם אותו בזמנו: מעלינו רק רקיע. לימים, רונה רמון ז"ל, הוציאה ספר יומנים שכתבו אילן ואסף ושמו "מעלינו רק רקיע".

ההכרזה על שם המשימה נערכה הערב בכנס חינוך לחלל, ע"ש רונה רמון, כנס שנועל את אירועי שבוע החלל הישראלי 2021. אין מקום טבעי יותר מכנס החינוך על שמה של רונה, להכריז על שם המשימה. רונה, חלמה ופעלה רבות לחיבור בין חלל וחינוך, בין פריצות הגבולות של כדור הארץ ובין הגדלת הסקרנות והעשרת עולם התוכן של הילדים לתחומי המדעים בכלל והחלל בפרט.

לצד הניסויים המדעיים הישראליים פורצי הדרך אותם יבצע איתן סטיבה בשהותו בתחנת החלל הבינלאומית, משימת "רקיע" היא משימה חינוכית משמעותית ואיתן ישקיע שעות רבות בחלל להעברת שיעורים בעברית לתלמידי ישראל ויוזמות חינוכיות נוספות שיבחרו במהלך השנה הקרובה.

הלוגו, שעוצב על ידי Brave Branding מסמל גם הוא את פריצת הגבולות והיצירתיות של המשימה. הכדור העגול, מסמל את כדור הארץ ומערכת הכוכבים, והצבעוניות מסמלת את האש והמים. שתי הנקודות מייצגות אחת את אילן רמון והשנייה את איתן סטיבה.

עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן