סיקור מקיף

מתברר שאיטום הבית יכול לחסוך לכם הרבה כסף – במיוחד בקיץ

איטום מאפשר חיסכון בחשמל, כשהאזורים המשמעותיים ביותר לטענתם הם עליית הגג – אותה צריך לאטום כדי למנוע חדירת חום או קור לבית – וכן תעלות האוורור, מהן יכול לברוח 25-30% מהאוויר הקר שאתם משתמשים בו כדי למזג את הבית

איטום. צילום:  <a href="https://depositphotos.com/">המחשה: depositphotos.com</a>
איטום. צילום: המחשה: depositphotos.com

כל אחד מעוניין לחסוך כמה שיותר כסף, בין שעל מנת להשתמש בו לדברים אחרים ורצויים יותר כמו חופשה משפחתית שנתית, רכישת רכב או דירה, השקעה או פשוט לקראת הפנסיה. הדרך לעשות זאת רצופה בצעדים קטנטנים, שכל אחד מהם עוזר לחסוך עוד קצת ועוד קצת – שקל פה, שקל שם, ובסוף חסכתם מאות ואף אלפי שקלים בשנה. עם זאת, הטעות שרבים עושים היא למנוע מעצמם דברים נחוצים במחשבה שכך הם חוסכים יותר, והיום אתם תראו איך זה מתבטא בצורה ברורה בנושא של איטום הבית. אם אתם גוררים את האיטום עד ליום שבו הגשם יתחיל לדלוף מהגג, הגיע הזמן שתגלו איך הוצאה חד פעמית של כמה מאות שקלים בודדים יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד בשנים הקרובות.

הקשר שבין איטום הבית וחיסכון בחשמל

הידעתם? איטום לא רק עוזר למנוע חדירה של מי גשמים לתוך הבית, אלא גם חדירת חום וקור ובריחת אוויר חם או קר מהבית. מדענים אף ממליצים על איטום כשיטת חיסכון בחשמל, כשהאזורים המשמעותיים ביותר לטענתם הם עליית הגג – אותה צריך לאטום כדי למנוע חדירת חום או קור לבית – וכן תעלות האוורור, מהן יכול לברוח 25-30% מהאוויר הקר שאתם משתמשים בו כדי למזג את הבית.

איטום יעיל לגג יכול לחסוך לכם הרבה בכך שאפילו לא תצטרכו להפעיל מזגן בקיץ או חימום בחורף, מכיוון שביכולתו לוודא שהבית שלכם יישאר קר בקיץ וחם בחורף בהפרש של 5 מעלות מאשר בלעדיו. כלומר, אם בחורף הבית שלכם מגיע לטמפרטורה של 17 מעלות, תשרור בו טמפרטורה נעימה יותר של 22 מעלות, ואם בקיץ הטמפרטורה בבית מגיעה ל-28 מעלות, תיהנו מבית קריר בטמפרטורה של 23 מעלות. אלו הם הבדלים משמעותיים מאוד שמשפיעים על הצורך שלכם להפעיל מזגן או תנור חימום, שבטווח הארוך גוררים הוצאות גדולות מאוד.

איטום בזמן מונע הוצאות על תיקונים מיותרים

אם אין נזילה אז לא צריך לאטום – נכון? זוהי טעות שרוב הישראלים חוטאים בה בניסיון לחסוך כמה שיותר כסף, ובסופו של דבר אתם משלמים על הטעות הזו מחיר יקר כשאכן מגיע הצורך לתקן את הנזילה שכבר נוצרה. אם לא אוטמים או מתחזקים את האיטום הקיים, אי אפשר למנוע נזילה שתתרחש בשלב כזה או אחר, וכשזה יקרה יהיה צריך לשלם לא רק על איטום, אלא גם על התיקונים שהיא גוררת. הנזקים שהנזילה גורמת להם יכולים להיות משמעותיים מאוד, כשהם עלולים לגרום לקירות להתפורר, לצבע וטיח להיהרס, לקרמיקה להתפרק וכדומה. כל אלו יחד עם האיטום יהוו הוצאה של אלפי שקלים בבת אחת על התיקון, ומכך ניתן להימנע על ידי ביצוע איטום בכמה מאות שקלים בודדים ובזמן.

חשוב עם זאת לוודא שמי שמבצע את האיטום משתמש בכלים וטכנולוגיות חדישים, כשאיטום יעיל יכול להחזיק עשרות שנים ולהישאר יעיל, זאת כל עוד לא נעשה לו נזק. לדוגמה, איטום על ידי זיפות הגג וחיזוקו עם פיברגלס בין שכבות הזפת יכול להחזיק לכם למשך 20-25 שנה, ועם תחזוקה טובה ניתן להאריך את משך חיי האיטום אף יותר. איטום בעליית הגג יכול להחזיק אפילו למשך 80-100 שנה, כך שלא יהיה צריך להתעסק איתו יותר אחרי פעם אחת בלבד. ודאו שאיש האיטום שאתם מזמינים לא חוסך עליכם, ובמיוחד שהוא מספק לכם אחריות לתיקונים במידת הצורך בהמשך.

על איטום בקיץ משלמים הרבה פחות

סיבה נוספת שלא לחכות לרגע האחרון – כלומר לחורף ולגשמים – לפני שמזמינים איש איטום, היא עלות העבודה בתקופת הקיץ, שזולה הרבה יותר. הרי זה לא מפתיע שבתקופת החורף יש לאנשי האיטום הרבה יותר עבודה דחופה, וזה מאפשר להם להעלות מחירים ולדרוש תשלום רב יותר על עבודתם. בקיץ לעומת זאת מעטים הם האנשים שמזמינים איטום בישראל, מה שמצריך מאנשי האיטום להוזיל מחירים כדי להפוך את עבודתם לאטרקטיבית וכן על מנת לעמוד בתחרות שנוצרת בין שלל החברות שעובדות ברחבי הארץ.

לאיטום בקיץ תוכלו לשלם עד 20% פחות על כל סוגי עבודות האיטום, וזו הנחה משמעותית שחבל לפספס רק מכיוון שמעוניינים לחכות עד שיהיו סימנים לנזילה אמיתית. כאמור, האיטום מחזיק מעמד למשך עשרות שנים, והרי בסופו של דבר לא תוכלו להימנע מלאטום את הגג שלכם, אז למה לא לעשות את זה מוקדם ובמחיר זול יותר?

אז כמה כסף חסכנו על ידי איטום בזמן?

הגיע רגע האמת, בוא נבדוק עד כמה באמת חסכנו אם עקבנו אחרי הטיפים האלה ופעלנו על פיהם:

מזגן: הפעלת מזגן מיני מרכזי עם 5 כ"ס למשך 12 שעות ביום עולה 25 שקלים, נכפיל את זה ב-30 יום ונקבל 750 לחודש. נכפיל את זה ב-12 חודשים והגענו ל-9,000 שקל בשנה.

תיקוני קירות: המחיר הממוצע לתיקון טיח מתפורר עומד על 600 שקלים, ועלות צביעת חדר מתחילה ב-350 שקלים, כך שהעלות המינימלית שתוכלו לצפות לה במקרה של נזק מרטיבות לקיר שמצריך תיקון הוא 950 שקלים.

איטום בקיץ: המחיר הממוצע לאיטום בגג הוא כ-500 שקלים, ואם נחסיר מזה 20% העלות יורדת ל-400 שקלים, כלומר חסכנו 100 שקלים.

כפי שאתם מבינים, בשנה אחת אתם יכולים לחסוך 10,000 שקלים ואף יותר רק בזכות העובדה שאטמתם את הבית בזמן ולא חיכיתם עד שיגיע החורף ואיתו הרטיבות שתסמל על כך שאכן צריך לאטום את הגג. חשבו על זה בפעם הבאה שתחליטו לחסוך בהוצאות, ועשו את השיקולים שלכם בחכמה.

המאמר נכתב ע"י צוות המומחים של הראשון באיטום

כתבה זו היא תוכן מקודם בשיתוף הראשון באיטום

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. איטום לחום/קור יש לעשות בסיוע מצלמה אינפראאדום. טיח וצבע אינם אלמנטים מבודדים משמעותית לטמפרטורה. הדבר שמבודד טמפ' הוא חלל אוויר סגור. כמו מעיל. חלונות הם מקור זליגת חום משמעותי בדרך כלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן