סיקור מקיף

מדליית כסף לנבחרת ישראל באולימפיאדת הרובוטיקה הבינלאומית של FIRST שהתקיימה בדובאי

קבוצת תלמידי תיכון של Israel FIRST מתיכון אזורי מגידו קיבלה אישור ביטחוני מיוחד לייצג את ישראל ולהשתתף באולימפיאדת רובוטיקה שהתקיימה בדובאי. הקבוצה זכתה במקום הראשון בקטגוריית הדירוג הגבוה ביותר מבין 191 מדינות, כמשלחת היחידה עם מאזן נצחונות מושלם

חברי המשלחת הישראלית בתחרות הרובוטיקה שהתקיימה בדובאי, אוקטובר 2019 עם אביהו בן נון. צילום יחצ
חברי המשלחת הישראלית בתחרות הרובוטיקה שהתקיימה בדובאי, אוקטובר 2019 עם האלוף במילואים אביהו בן נון, יו"ר Israel FIRST. צילום יחצ

משלחת הרובוטיקה של Israel FIRST* הפועלת בחסות הטכניון, זכתה במדליית כסף באולימפיאדה העולמית Global Challenge FIRST שהתקיימה בסוף השבוע האחרון בדובאי. בתחרות השתתפו 119 משלחות המייצגות 119 מדינות. המשלחת הישראלית המורכבת מחמישה תלמידי תיכון אזורי מגידו, לקחה חלק בתחרות העולמית והעפילה לשלב הגמר כראש הברית, הכוללת משלחות מאיטליה, אוגנדה ואוסטרליה. נבחרת ישראל זכתה ב-4 מדליות סך הכל: מדליית כסף במשחקי הגמר, מדליית כסף בניקוד הכולל בתחרות וזאת לאחר שסיימה את שלב המוקדמות בדירוג הניצחונות הגבוה ביותר, היחידה עם מאזן ניצחונות מושלם (9-0-0), על כך דורגה במקום הראשון. בנוסף, קיבלה הנבחרת מדליה מיוחדת עבור עזרה יוצאת דופן לקבוצות אחרות.

ביום רביעי ה- 23 באוקטובר בשעות הלילה, לאחר שקיבלו אישורים בטחוניים מתאימים לנסיעה, יצאה משלחת המייצגת את ארגון Israel FIRST לתחרות האולימפיאדה ברובוטיקה- FIRST Global Challenge בדובאי שבאיחוד האמירויות הערביות. חמשת בני הנוער, שייצגו את הארגון ואת מדינת ישראל – נעה דומן, יובל פרי ורון פרי מרמות מנשה, איתי זיו ממרחביה ועומר ברעם מיקנעם-עילית, לוו על ידי שני מנטורים – אסנת דומן וניסים לוי ובאבטחה אישית צמודה על מנת להבטיח את שלומם בדובאי.

המשלחות מכל רחבי העולם התחרו באמצעות רובוטים פרי פיתוחן בכדי להתמודד עם אתגר איסוף פסולת מאוקיינוסים ושמירה על הסביבה, וצברו ניקוד על סמך יכולתן ללקט כמה שיותר פריטים מזירת התחרות. המשלחת יצאה לדובאי בחסות משרד החינוך, בתמיכת משרד המדע והטכנולוגיה, המועצה האיזורית מגידו וחברת Tama ובסיוע משרד החוץ.

האלוף (מיל') אביהו בן-נון, יו"ר Israel FIRST: "אני גאה ומעריך את הקבוצה ואת רוח התחרותיות שהפגינו, ההתמדה והמקצוענות. הישגי המשלחת מהווים מקור גאווה וכבוד ל -Israel FIRST ולכל מדינת לישראל. אנו מודים לשותפינו במשרד המדע, משרד החינוך והמועצה האיזורית מגידו על תמיכתם. הבעת אמונם בנבחרת משקפת את ההשפעה החיובית של ארגון Israel FIRST על הצלחתה הטכנולוגית של מדינת ישראל".

שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס: ״הנבחרת השיגה השיג חסר תקדים במיקומה ובאיכויותיה. למעשה, לא היה לי ספק שישיגו הישגי עצומים, וכך גם אמרתי להם בפגישתנו, ערב יציאתם לתחרות. זאת פשוט גאווה לאומית אמיתית והוכחה נחרצת לחשיבות החלטת הממשלה שהובלתי עם כניסתי לתפקיד: לממן את המשלחות הללו, מתקציב המשרד״.

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "הישגם המרשים של הנבחרת שלנו ברובוטיקה מהווה גאווה גדולה למערכת החינוך ולמדינת ישראל. התחרות היוותה הזדמנות חשובה בעבור ישראל בהיבט הטכנולוגי והמדיני יחד. לאור חשיבות התחרות, פעלתי באופן נחרץ כדי להשיג את האישורים הביטחוניים הנדרשים להשתתפות תלמידינו בתחרות. נמשיך לשקוד על פיתוח עתידם של ילדינו ועל פיתוח המצוינות כדי שישראל תמשיך להיות לקטר מוביל בשוק הגלובלי. אני מברך את התלמידים הזוכים. ישר כח להם ולצוותים שליוו אותם".

* ארגון FIRST, הוקם בארה"ב בשנת 1989 ע"י היזם דין קיימן, במטרה לקרב ילדים ונוער לתחומי המדע והטכנולוגיה. הארגון משתמש במודל של תחרויות ספורטיביות בהן יש קבוצות שמתחרות זו בזו בהתמודדות עם אתגר, ומקיים תחרויות בין רובוטים שנבנו על ידי ילדים ובני נוער. בתכניות FIRST ברחבי העולם משתתפים מעל 570,000 ילדים ובני נוער.

FIRST Israel פועל משנת 2005 כמלכ"ר בחסות הטכניון ובראשו עומד האלוף (מיל') אביהו בן נון. בארץ משתתפים מעל 14,000 ילדים ובני נוער מגן חובה ועד גיל 18 מכל רחבי הארץ ומכל המגזרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן