סיקור מקיף

דרופבוקס מעבירה את כל מרכזי המיחשוב שלה לאנרגיה מתחדשת

זאת, לאחר שבשנה שעברה, הכריזה החברה על המחויבות שלה למלחמה בהתחממות הגלובלית ולהפחתה של טביעת הרגל הפחמנית שלה באמצעות מטרות קיימות, אותן היא מתכננת להשיג עד שנת 2030

יעל קרן. צילום: ליאור ניר
יעל קרן. צילום: ליאור ניר

דרופבוקס הודיעה ללקוחותיה בכל העולם כי כל אנרגיית החשמל משרתי האחסון של מרכזי הנתונים שלה הפכה ל-100% אנרגיה מתחדשת. זאת, לאחר שבשנה שעברה, הכריזה החברה על המחויבות שלה למלחמה בהתחממות הגלובלית ולהפחתה של טביעת הרגל הפחמנית שלה באמצעות מטרות קיימות, אותן היא מתכננת להשיג עד שנת 2030.

במסגרת הירתמותה של דרופבוקס למען המאבק בהתחממות הגלובלית התחייבה החברה להמיר את מקור האנרגיה של הפעילות שלה ל-100% אנרגיה מתחדשת, כולל מרכזי הנתונים שלה. לתמוך בארגונים שפועלים למען שינוי במצב האקלים ולהניע עובדים להתנדב עבור מטרות סביבתיות.

מהחברה נמסר: "כחברה שמבוססת על פעילות של מרכזי נתונים, אנחנו מכירים בהשלכות שיש לנו על צריכת האנרגיה הגלובלית, ואנחנו גאים להכריז שכל אנרגיית החשמל משרתי האחסון של מרכזי הנתונים שלנו הפכה ל-100% אנרגיה מתחדשת. המשמעות היא שאם אתם מאחסנים את המידע שלכם אצלנו, אתם לא משאירים טביעת רגל פחמנית. צוות התשתיות שלנו עבד קשה כדי להשיג את אבן הדרך הזו באמצעות התמקדות ב-3 תחומים: שימור של המובילות ביעילות השימוש בחשמל, אופטימיזציה לצריכת החשמל הכוללת וחיפוש אחר מקורות נוספים של אנרגיה מתחדשת."

עוד נמסר: "יעילות השימוש בחשמל היא מדד שמספק הערכה של כמה הצלחנו לנצל באופן יעיל את החשמל שאנחנו צורכים במרכזי הנתונים שלנו. מדד זה חשוב לא רק לעסק שלנו, אלא גם ללקוחות שלנו. בדוח Edelman 2021 Trust Barometer  נמצא כי יש סיכוי גבוה יותר ב-5.7% שלקוחות יסמכו על חברות שמאמצות שימוש בשיטות של קיימות. אנחנו גאים להכריז שדירוג ה-PUE שלנו הוא המוביל בתעשייה וכי השגנו את היעד הזה באמצעות הטמעה של מערכת צינון המזרימה אוויר מבחוץ ופתרונות לניהול תרמי, ובאמצעות מיקסום של השימוש בחשמל בכל החללים שלנו. אבל המטרה שלנו היא להשתפר. אנחנו רוצים להמשיך לעשות אופטימיזציה ליעילות שלנו באמצעות חיפוש של פתרונות חדשניים עבור מרכזי הנתונים שלנו בהווה ובעתיד."

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן