סיקור מקיף

המעבורת דיסקברי הגיעה לתחנת החלל

חברי צוות STS-116 ביצעו בדיקות מקיפות של המעבורת בעזרתם של חברי צוות התחנה, בעיקר עקב התראה על הפרעות מינוריות בשלושה פנלים בכנף השמאלית

חברי צוות משימה STS-116 ביצעו בדיקה מעמיקה של הכנף השמאלית והחלו להתכונן להליכת החלל הצפויה היום.
חברי צוות משימה STS-116 ביצעו בדיקה מעמיקה של הכנף השמאלית והחלו להתכונן להליכת החלל הצפויה היום.
הצוות השתמש במצלמה שעל הזרוע הרובוטית של התחנה כדי לצלם את הפנלים העשויים פחמן מחוזק. מדובר בשלושה פנלים שמספרם 19-21 על הכנף. זאת לאחר שהחיישנים הראו כי קיימת הפרעה, אף כי קטנה, באיזור זה של הכנף. המהנדסים ינתחו את התמונות שצולמו במהלך הבדיקה.

במהלך תדריך המשימה הלילה, אמר יו"ר צוות המשימה ג'ון שנון, כי המהנדסים השלימו את הבחינה הראשונה שנעשתה למגן החום של המעבורת ביום ראשון. "הצות בחן וביצע מעבר ראשון על כל הפנלים שעל הכנף וכן את כיפת החרטום." אמר שנון לאתר נאס"א, "לא גילינו עד כה כל בעיות למרות התהליך המחמיר."

שנון גם אמר כי הצוות החל לנתח את התמונות מצידה התחתון של המעבורת, כפי שצולמו בידי חברי הצוות ה-14 של התחנה, בעוד מפקד המעבורת מארק פולנסקי ניווט את המעבורת לביצוע תמרון של גלגול לאחור בטרם עגן בתחנה. המעבורת הגיעה לתחנת החלל בשעה 00:12 שעון ישראל והצוות נכנס לתחנה בשעה 01:54.

מאז, בשעות הלילה שלנו (ערב בארה"ב) החלו חברי שני הצוותים להעביר לתחנה חליפות חלל וכלים שבהם ישתמשו חברי צוות המעבורת בשלוש הליכות חלל. הראשונה שבהם צפויה להיות היום – יום שלישי, בשעה 15:42 שעון החוף המזרחי – 22:42 שעון ישראל. מומחי המשימה רוברט קורבים וכריסטר פוגלסאנג יבצעו את הליכת החלל. כדי להתכונן לקראת הליכת החלל ילונו השניים במינעל האוויר של התחנה, ולחץ האוויר יופחת ויושוה לזה שבגובה 10,000 רגל מעל פני הים בכדור הארץ. הלינה הזו בלחץ אוויר נמוך יותר מגינה על האסטרונאוטים כנגד מחלות לחץ, כאשר הם יחוו לחץ אוויר נמוך עוד יותר בחליפות החלל שלהם.

המשימה העיקרית בהליכת החלל של יום שלישי תהיה התקנת רכיב P5 – חלק מעמוד השידרה של התחנה. חברי הצוות ישתמשו בזרוע הרובוטית של המעבורת כדי להרים את הרכיב הכבד מתוך סיפון המטען של דיסקברי ויעבירו אותו לזרוע של התחנה.

פעילויות נוספות של אנשי הצוות כיום תהיה לבצע את החלפת אנשי הצוות כאשר סוניטה ויליאמס תחליף את האסטרונאוט הגרמני תומס רייטר שישוב לכדור הארץ במקומה במעבורת. ההחלפה תהיה רשמית כאשר מערך ישיבה מיוחד המותאם אישית למבנה גופה של ויליאמס יותקן בחללית הסויוז העוגנת בתחנה, כדי שבמקרה חרום היא תוכל להימלט מהתחנה יחד עם שאר חברי הצוות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן