סיקור מקיף

סוכנות החלל האירופית מגישה: סיור אינטראקטיבי בתחנת החלל הבינלאומית

ביוני 2015, זמן קצר לפני שובה לכדור הארץ צילמה האסטרונאוטית סמנתה קריסטופורטי את כל רכיבי תחנת החלל מבפנים, וכן סרטוני וידאו ובהם הסברים על כמה מהרכיבים לרבות הסברים כיצד ישנים בחלל, כיצד אוכלים, ומהיכן הם מתבוננים על כדור הארץ

צילום מסך מתוך הסיור הפנורמי האינטראקטיבי בתחנת החלל הבינלאומית, באתר סוכנות החלל האירופית. במסך זה רואים את האסטרונאוטית האיטלקיה סמנתה כריסטופורטי, על רקע רכיב קופולה,  רכיב הבולט החוצה מ-NODE 3 של התחנה, ומורכב משבעה חלונות שמהן רואים את כדור הארץ ואת שאר חלקי התחנה. צילום: סוכנות החלל האירופית
צילום מסך מתוך הסיור הפנורמי האינטראקטיבי בתחנת החלל הבינלאומית, באתר סוכנות החלל האירופית. במסך זה רואים את האסטרונאוטית האיטלקיה סמנתה כריסטופורטי, על רקע רכיב קופולה, רכיב הבולט החוצה מ-NODE 3 של התחנה, ומורכב משבעה חלונות שמהן רואים את כדור הארץ ואת שאר חלקי התחנה. צילום: סוכנות החלל האירופית

לסיור הוירטואלי בתחנת החלל – באתר סוכנות החלל האירופית

זמן קצר לפני שהאסטרונאוטית סמנתה קריסטופורטי עזבה את תחנת החלל לאחר שקבעה שיא לשהיית אסטרונאוטיות בחלל – 199 ימים, היא צילמה 15 תמונות בתוך כל רכיב של תחנת החלל.כעת חוברו תמונות אלה לתמונת פנורמה אינטראקטיבית המתורגם למסע וירטואלי בתוך תחנת החלל.

התמונות הפנורמיות מאפשרות הצצה אינטראקטיבית לתחנת החלל הבינלאומית נכון ליוני 2015, לאחר הזזת רכיב האיחסון לאונרדו למיקומו החדש.
הגולשים מוזמנים לחקור את המודולים ולעשות זום פנימה כדי לראות יותר פרטים. לחיצה על במפה או בצלמיות (אייקונים) המתארות חיצים ליד פתח הרכיב, מאפשר מעבר לרכיב אחר בתחנה. ניתן לחקור כל חלק בתחנה למעט הרכיבים הרוסיים. המסע המלא בתחנת החלל יתאפשר מאוחר יותר.

בין האתרים בתחנה שבהם מרחיבה קריסטופרטי את ההסבר בסרטוני וידאו ניתן למצוא את אגף המגורים, שבו ניתן לראות אותה מתכוננת לשינה "מתחת לרצפה:"., את איזור האכילה, וכן את מנעלי האוויר המשמשים את האסטרונאוטים להליכות חלל ועוד.

לחצו על צלמיות play’ כדי לצפות בסמנטה מסבירה או מדגימה חפץ, או על טקסט כדי לקרוא מאמרים באינטרנט. לבסוף, ממליצה סוכנות החלל האירופית לבצע את מסע החקר במסך מלא כדי להינות מהתמונה הפנורמית המלאה.

המסע הפנורמי הזה בתחנת החלל עבר שיפור בעזרתו של תומס ראושר מוינה, אוסטריה, שסייע למזג כמה תמונות יחדיו עבור חלק מהרכיבים.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן