כמה חיידקים יכולים בני אדם לשאת על עצמם?

מספיק כדי למלא קערת מרק. "זה 1.35 עד 2.25 ק"ג של חיידקים", אומרת ליטה פרוקטור, מתאמת התכנית של פרויקט המיקרוביום האנושי של מכוני הבריאות הלאומיים של ארצות הברית

תמונת Escherichia coli תחת מיקרוסקופ אלקטרונים סורק
תמונת Escherichia coli תחת מיקרוסקופ אלקטרונים סורק

מספיק כדי למלא קערת מרק. "זה 1.35 עד 2.25 ק"ג של חיידקים", אומרת ליטה פרוקטור, מתאמת התכנית של פרויקט המיקרוביום האנושי של מכוני הבריאות הלאומיים של ארצות הברית, אשר חוקר את אוכלוסיות החיידקים החיים עלינו ובתוכנו.

תאי החיידקים בגופנו עולים על מספר התאים האנושיים שלנו ביחס של 1:10, כך היא אומרת, אבל מכיוון שהם קטנים בהרבה מתאים אנושיים, הם מהווים רק אחוז אחד עד שני אחוזים ממסת הגוף שלנו – על אף שהם מרכיבים כמחצית מהפסולת של הגוף שלנו.

עד לאחרונה מגוון החיידקים שאנחנו נושאים עמנו לא היה מקוטלג היטב. בחודש יולי, באוניברסיטת נורת' קרוליינה סטייט, מחקר המגוון הביולוגי של הטבור מצא כ-1,400 זנים שונים של חיידקים שחיו בטבוריהם של 95 משתתפים. מתוכם, 662 זנים לא היו מוכרים עד אז. – ניק סטאט

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

5 תגובות

  1. מה שמטריד אותי זה אם הייתי שם את כל החיידקים בקערה, מה הייתי רואה?

  2. מעניין מה קורה כשאדם נפטר, הוא מוגדר כמת כלומר התאים האנושיים מתים אבל החיידקים שהם בכמות פי 10 מהתאים האנושיים ממשיכים לחיות ולאכול את התאים האנושיים שמתו.
    אז מוות זה עניין של הגדרה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן