הסינים טסים למאדים – היעד – להנחית רכב שטח ב-2020

למרות כשלון החללית הסינית שהוצמדה לחללית הרוסית הפגועה פובוס-גרונט, ממשיכים הסינים בתוכניות להדביק את רוסיה והמערב גם במירוץ לכוכב הלכת האדום

דגל סיני על כוכב לכת אחר. איור: shutterstock
דגל סיני על כוכב לכת אחר. איור: shutterstock

בשנים האחרונות, קרוב לוודאי בעקבות הטיסות המאוישות שלהם ושיגור חלליות בלתי־ מאוישות לירח, התחילו הסינים לגלות עניין במאדים. המשימה הראשונה התחילה בפרויקט משותף עם הרוסים. הסינים פיתחו חללית קטנה בשם 1 Yinghuo שהצמידו אותה לחללית הרוסית פובוס גרונט. שתי החלליות אמורות היו לצאת לדרכן למאדים.

 

לרוע המזל תקלה חמורה, במהלך השיגור ב־9 בנובמבר 2011, שבסופה נשרפה החללית באטמוספירה, הביאה לביטול הטיסה.  המשגר על מטענו היקר לא הצליח להשתחרר מכוח המשיכה ובסופו של דבר נפל למצולות האוקיינוס. החללית הרוסית אמורה הייתה לנחות על פובוס – ירחו של המאדים והחללית הסינית אמורה הייתה להיכנס למסלול סביב המאדים ולהקיף אותו במשך שנה. מדובר בחללית במשקל 100 ק"ג והיא נועדה לחקור את סביבתו של המאדים ולבדוק לאן נעלמו המים מפני השטח שלו.
אחד מבכירי מדעני החלל הסיניים, Ye Peijan, מסר שסין מסוגלת לשלוח חללית שתיכנס למסלול סביב המאדים ולנחות עליו. מערכות המעקב, הניתוב והתקשרות של סין יכולות לעקוב אחר טיסתה של חללית למאדים. מימושה של תכנית זו תלוי בתקציב. הכוונה של הסינים היא מרחיקת לכת – להנחית רכב שטח על קרקע הכוכב בשנת 2020 ו־10 שנים לאחר מכן לשגר חללית שתביא ארצה מדגמי קרקע. בכוונתה של סין בטווח הארוך לשגר חלליות עמוק יותר בחלל, קרי מעבר למאדים.

בכל מקרה כל אתרי הנחיתה המיועדים מישוריים.

מקורות
1. "China to launch to Mars probe in 2009" 5.12.2007
2. "China- Russia Mars mission set for take off" 5.1.2009

3. "China plans to land rover on Mars by 2020" 1.7.2014

4. "China capable of exploring Mars" 6.3.2014

5. "Future planetary exploration" 9.6.2013

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

16 תגובות

 1. ל"נוסטרדמוס" ,נראה שאתה חובב מיסטיקה .למיסטיקה חוקיות הנשענת על הגיון מסוים(לדוגמה בית נקי הייה נקי משדים) .אם זה מענין אותך אסטרולוגים(הם רק בני אדם) חוזים לסין שיא כלכלי ב2017. ומספר מהפכות ,לאחר מכן.

 2. הרצל
  יכול להיות שצריך לתת בידי מי שהוא מהמפלגה כסף. זה לא אומר שהמדינה היא קומוניסטית. זה נגמר. קראתי מספיק ספרות על סין וספרים המתאימים לצורך זה הם ספרים בעלי אוריינטציה מובהקת של מדע המדינה וזאת ההכשרה האקדמית שלי ובמה שאתה טוען לא נתקלתי ובנוסף פרסמתי מספר מאמרים הנושא. אל תנסה לשכנע אותי.

 3. לחיים – סין היא עדיין קומוניסטית. נסה להקים שם מפעל בלי שותף מהנהגת המפלגה המקומית. למפעל גדול – מישהוא מההנהגה המרכזית צריך לקבל אחוזים. יש שם קבוצה קטנה וסגורה של שליטים אשר מנהלים את המדינה לפי רצונם האבסולוטי. רוב אנשי השלטון עשירים מאד, השכבה העליונה מילירדרים. זה דומה לברית המועצות לשעבר, קובה וכו'. אני משתמש במילה "קומוניזם" לא כמו שהיא נועדה להיות (כמו בקיבוצים) אלא כפי שמדינות מסויימות הקוראות לעצמן "קומוניסטיות" מתנהלות בפועל.

 4. נוסטרדמוס
  אתה טועה. הסיכויים יותר מסבירים שמחליפו של אובמה יהיה רפובליקני. אובמה התגלה כמנהיג חלש. לכריזמה שהקרין בתחילת דרכו התברר שאין כיסוי. הביקורת כנגדו בתוך ארה"ב היא מכאן ועד להודעה חדשה. הנשיא חדש שיבוא במקומו ייבצע רביזיה במדיניות החוץ של ארה"ב, אנא קצת סבלנות.

 5. בעולם אין וואקום ותמיד תהיה מעצמת על כלשהי, וארה"ב בראשות אובמה מתכנסת בעצמה והופכת לבדלנית ומדינה רגילה מרצון (ובהמשך גם פחות מזה).

 6. בעולם אין וואקום ותמיד תהיה מעצמת על כלשהי, וארה"ב בראשות אובמה מתכנסת בעצמה והופכת לבדלנית ומדינה רגילה (ובהמשך גם פחות מזה).

 7. הצבא הכי חזק נכון לעכשיו ולמלחמות צריך לגיטימציה, ולא, שמירה על הדולר כמטבע מרכזי בעולם זה לא לגיטימי.והעולם לא ימשיך לסבול מלחמות כאלה,ורוסיה וסין כבר הבהירו זאת. אלה אם כן ארה"ב רוצה לעשות "תמות נפשי עם פלשתים" ולהבעיר את כל העולם.

 8. בנוסף לזה, העולם מתחיל להפסיק להשתמש בדולר כמטבע עיקרי לסחר בינלאומי (שזה בעצם תשלום מס גולגולת לארה"ב על נייר שהיא מדפיסה בחינם ומקבלת תמורתו סחורה אמיתית) דבר שארה"ב ניסתה למנוע אפילו במלחמות בלוב,עיראק,אפגניסטן. ועכשיו באוקראינה. בלי זה ארה"ב תהיה עוד מדינה רגילה אבל עם חובות ענק וסוציאליזם מפגר וחצי אוכלוסייה עולם שלישי.

 9. היא שוקעת בגלל הפיכתה ליותר ויותר סוציאליסטית וסין ליותר ויותר קפיטליסטית.ההגירה המסיבי של בטלנים ומוסלמים, אנשים הפסיקו לשאוף לעבוד ולהצליח, יושבים בבית ומקבלים תלושי מזון ובסין קורה ההפך.

 10. לדעתי, ארצות הברית תשאר המדינה הכי משפיעה גם במאה 21. סין עוד לא מגובשת מבחינה פנימית ופוליטית.סין עוד תתחזק ואולי תהייה הכי חזקה במאה ה22

 11. נוסטרדמוס ג'וניור
  האם זאת מצאת ב"נבואותיו" של פאפא נוסרדמוס ? ארה"ב לא כך מהר שוקעת אני גם לא בטוח שתצטרך ללמוד סינית

 12. הרצל
  יש לי חדשות בשבילך. סין כבר מזמן אינה קומוניסטית. היא קפיטליסטית לכל דבר. מה שנשאר מהקומוניזם הוא רק השם של המפלגה. יש לי רושם שנשארת עדיין בעידן של המלחמה הקרה. תתעורר ותתחיל לקרוא היסטוריה מודרנית. לא חסרים היום ספרים בהיסטוריה מודרנית לרבות על סין בימינו. יש מספיק ספרים בעברית. אתה לא חייב לקרוא בסינית.

 13. המטרה רחוקה מדי. קודם שישלחו רכב מחקר לירח שיתפקד 3 חודשים לפחות. הם שלחו רכב לירח שנכשל תוך זמן קצר מאד. אבל במשטר קומוניסטי יש דברים חשובים מהגיון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן