סיקור מקיף

קונספירציה: "ארה"ב לא מנעה פיגועי ה-11 בספטמבר בכוונה"

הפיגוע במגדלי התאומים. "ארה"ב חותרת להגמוניה עולמית" כך טוען מייקל מיצ'ר, שכיהן כשר בממשלת בריטניה עד לפני 3 חודשים. לדבריו, כך יכלו להצדיק המלחמה בעיראק. ארה"ב: הטענות מגוחכות

וואלה חדשות, ו"הארץ"

קריקטורות שפורסמו באתר ה"ליגה נגד השמצה", מלמעלה למטה: היהודים עומדים מאחורי פיצוץ התאומים; היהודים מואשמים בהחדרת האנטישמיות לארה"ב; למטה מימין: היהודים משפיעים על פעולות הממשל האמריקאי
קריקטורות שפורסמו באתר ה"ליגה נגד השמצה", מלמעלה למטה: היהודים עומדים מאחורי פיצוץ התאומים; היהודים מואשמים בהחדרת האנטישמיות לארה"ב; למטה מימין: היהודים משפיעים על פעולות הממשל האמריקאי

מייקל מיצ'ר, שכיהן כשר בממשלת בריטניה שש שנים, עד לפני שלושה חודשים, יצא ב-7 בספטמבר 2003, בהאשמות מרחיקות לכת כלפי ארה"ב. מיצ'ר טוען במאמר פרי עטו שהתפרסם היום ב"גרדיאן" הבריטי, כי בידי ארה"ב היה מידע מוקדם על כוונת אל קאעדה לבצע את הפיגועים האוויריים ב-11 בספטמבר 2001, אולם היא בחרה לא למנוע אותם, משיקולים אסטרטגיים.

מיצ'ר, המשתייך לשמאל הפוליטי בבריטניה, טוען במאמרו כי ארה"ב העדיפה לאפשר לפיגועים להתבצע, כדי לנצל את ה"מלחמה בטרור" שיזמה בעקבותיהם כעילה למלחמה שתיכננה בעיראק.

פרסומתמיצ'ר טוען עוד כי ארה"ב "חותרת להגמוניה עולמית, באמצעות השתלטות כוחנית על כל שדות הנפט בעולם". לדבריו, אינטרס זה מספק "הסבר טוב בהרבה להתרחשויות לפני, במשך ולאחר פיגועי ה-11 בספטמבר". הוא אף מוסיף, כי ארה"ב לא עשתה מאמץ אמיתי ללכוד את מנהיג ארגון אל קאעדה, אוסאמה בן לאדן, העומד מאחורי הפיגועים.

דובר בשגרירות ארה"ב בלונדון אמר היום בתגובה לפרסום: "ההאשמות הדימיוניות והמגוחכות של מר מיצ'ר (…) היו יכולות להיות מפלצתיות ופוגעות ביותר, לו היו באות מפיו של מישהו יותר אמין". גם ממשלת בריטניה מיהרה לפרסם הסתייגות מהפרסום.


שנתיים אחרי הפיגוע בתאומים: התיאוריות האנטישמיות מתגברות

מאת נתן גוטמן

11 בספטמבר / דו"ח: ארגוני ימין קיצוניים ונאו-נאצים בארה"ב
עומדים מאחורי התיאוריות המופצות בעיקר באינטרנט

כתב "הארץ" בארה"ב

ואשינגטון. בשבוע הבא יצוין יום השנה השני לפיגועי ה-11 בספטמבר בניו יורק ובוואשינגטון, שהולידו ענף חדש באנטישמיות העולמית. מחקר של ה"ליגה נגד השמצה" שפורסם בארה"ב קובע, שענף זה מתמקד בהפצת תיאוריות קונספירציה והאשמות כי היהודים וישראל הם האשמים בפיגועים שבהם נהרגו כ-3,000 אמריקאים. לפי הדו"ח, למרות שחלפו שנתיים מאז הפיגועים, זרם ההשמצות והטענות נגד היהודים וישראל בנוגע לפיגועי הטרור אינו שוכח, אלא דווקא מתגבר.

כך למשל, הפיצו בשנה האחרונה ארגונים ימניים קיצוניים בארה"ב שני פרסומים – "האמת על 11 בספטמבר: איך מניפולציה יהודית הרגה אלפים" ו"האם מרגלים ישראלים ידעו מראש על פיגועי 11 בספטמבר?" – שבהם מופצת הטענה שישראל עומדת מאחורי הפיגועים. המחקר קובע, כי למרות שמובילי הטענות האנטישמיות הם ארגוני ימין קיצוניים ונאו-נאצים הרי שגם גורמים ערביים ומוסלמיים משתתפים לא פעם בהפצת הטענות.

תיאוריות הקונספירציה, שעיקר תפוצתן באינטרנט, נחלקות לכמה קבוצות עיקריות: בראשונה ניתן למנות את הטענות המושמעות כאילו ה"מוסד" הישראלי הוא שביצע את הפיגועים, מכיוון שרק ארגון זה מחזיק ביכולת המתוחכמת ובידע הדרוש כדי להוציא לפועל אירוע כה רחב היקף. "גורמים במוסד ובסי-איי-אי רצו להשתלט על נתיב הברחת האופיום מאפגניסטאן ולכן הכינו תוכנית שתגרום לארה"ב לתקוף את אפגניסטאן ולהדיח את הטליבאן", נכתב באחד האתרים.

טענות אחרות קשורות ל"רשת הסטודנטים לאמנות" – סיפור שלפיו רשת של מרגלים ישראלים המתחזים לסטודנטים לאמנות התפרסה בארה"ב, עקבה אחר החשודים בביצוע הפיגועים ואולם לא עשתה דבר כדי לעוצרם או להודיע לשלטונות על כוונותיהם. לכך מצטרפת גם הטענה כי חברות ישראליות הפועלות בארה"ב הן שהפעילו את רשת המרגלים ושימשו מסווה למעקב ישראלי אחר חשודי הטרור. תיאוריה אחרת שמופצת נוטה יותר לכיוון האנטישמי הקלאסי וטוענת כי "הבעלים היהודים של מגדלי התאומים" יזמו את הפיגועים כדי לזכות בכספי הביטוח.

בכמה אתרים גם נטען, כי היהודים יזמו את הפיגועים כדי להרחיק מישראל ביקורת בינלאומית שנבעה מהאינתיפאדה. "המנהיגים הציונים היו זקוקים באופן נואש למשהו שיסיט את תשומת הלב הבינלאומית מגורלם המר של הפלשתינאים. הם רקחו תוכנית לפוצץ את מרכז הסחר העולמי בניו יורק ואת הפנטגון בוואשינגטון ולהאשים בכך את המוסלמים", נכתב באחד האתרים.

כדי לחזק את הטענות, משתמשים מפיצי תיאוריות הקונספירציה בשתי אגדות שכבר קנו להן אחיזה בדעת הקהל אחרי 11 בספטמבר. הראשונה גורסת, כי"4,000 ישראלים שעובדים במגדלי התאומים קיבלו ביום הפיגוע הוראה שלא להגיע לעבודה"; יש גם גרסאות משנה המדברות על "3,000 יהודים", שקיבלו את אותה האזהרה. האגדה השנייה מדברת על מעצר חמשת המרגלים הישראלים שנתפסו חוגגים בעודם צופים במגדלים המתמוטטים. תיאוריה זו מסתמכת על מעצר שאכן בוצע של חמישה צעירים ישראלים, ששוחררו בסופו של דבר מבלי שיוגש נגדם כתב אישום כלשהו; החמישה עבדו באופן לא חוקי בארה"ב.

מחברי הדו"ח קובעים, כי מה שמזין רבות מתיאוריות הקונספירציה שמופצות על אירועי ה-11 בספטמבר, הם מוטיבים אנטישמיים ידועים, המזכירים את טענות ה"פרוטוקולים של זקני ציון" וגורסים כי רשת סודית בינלאומית, המנוהלת על ידי יהודים וציונים, פועלת במחשכים כדי להשפיע על העולם, הפעם במטרה להכפיש את המוסלמים או לגרום נזק לנוצרים.

בעוד רבים מהטיעונים נגד ישראל והיהודים מצליחים ליצור ברית בלתי-אפשרית כמעט בין ארגוני ימין גזענים לבין גורמים מוסלמיים וערביים החוזרים על הטענות שמושמעות, הרי שניתן להבחין לא פעם, בעיקר בארגונים הנאו-נאצים, בניסיון לקשור את היהודים והערבים יחד כאשמים בפיגועים, כמו למשל בקריקטורה שבה נראים מגדלי התאומים המתפוצצים וברקע אדם לבן המאשים את ה"חומים" ואת ה"שמים" שהגיעו לאמריקה באחריות לכך.

ראשי ה"ליגה נגד השמצה" מודאגים בעיקר מכך שהתחזיות שלפיהן התיאוריות האנטישמיות הקשורות בפיגועי הטרור ידעכו מאליהן לא התממשו, וכי כעת, שנתיים אחרי הפיגועים, חרושת השמועות והטענות חזקה מאי פעם. "פיגועי ה-11 בספטמבר יצרו ז'אנר חדש של אנטישמיות, המוביל לאווירה שבה שמועות על יהודים זוכות להתקבל כחלק מהזרם המרכזי", אמר אברהם (אייב) פוקסמן, ראש הליגה נגד השמצה.

מחברי הדו"ח גם מודאגים מכך ש"הצלחת" תיאוריות הקונספירציה האנטישמיות הללו תגרום להפצת השמצות נוספות נגד יהודים ולקשירתם לכל אסון או אירוע מרכזי. כך למשל, כבר נטען כי ישראל אחראית לאבדן מעבורת החלל "קולומביה", מכיוון שהאסטרונאוט אילן רמון היה עסוק בריגול למען ישראל וכי היהודים וישראל הם שעומדים מאחורי המלחמה האמריקאית בעיראק.


תיאוריות הקונספירציה

* המוסד הישראלי הוא שביצע את הפיגועים כדי להסיט את הביקורת מאריאל שרון וממשלתו בתקופת האינתיפאדה

* ישראל פרסה בארה"ב רשת מרגלים שהתחזו לסטודנטים לאמנות, ידעו מראש על הפיגועים ולא עשו דבר למנוע אותם

* אלפי ישראלים ויהודים שעבדו במגדלי התאומים הוזהרו מראש שלא לבוא לעבודה ביום הפיגוע – 11 בספטמבר

* רשת סודית ובינלאומית מנוהלת על ידי יהודים וציונים פועלת כדי להשפיע על העולם ולהכפיש את המוסלמים

* הבעלים היהודים של מגדלי התאומים יזמו את פיגועי הטרור בניו יורק כדי לקבל את כספי הביטוח

* גורמים במוסד ובסי-איי-אי רצו להשתלט על נתיב הברחת האופיום באפגניסטאן ולכן הכינו תוכנית לתקיפת אפגניסטאן9.11 שנתיים למתקפת הטרור – אפילו שייקספיר התריע על הפיגוע

מאת יובל דרור

רשימת האשמים האמיתיים בפיגועים, לפי כותבים עלומים ברשת, ארוכה. חוץ מהחייזרים, נכללים בה גם הק-ג-ב, הסי-איי-אי והמוסד הישראלי. לקסיקון הקונספירציות המלא לאירועי 11 בספטמבר

חודשים אחדים אחר אירועי הטרור של 11 בספטמבר ,2001 התמלאה הרשת באלפי אתרים חדשים ומרגשים. בעלי אתרים רבים ביקשו להנציח את ההרוגים, אחרים הקדישו את האתרים לצילומים מהיום הנורא והיו שביקשו להביע את רגשות ההזדהות שלהם.

חלק ניכר מאתרי האינטרנט שצצו מיד לאחר האירוע היו "אתרי הקנוניה". בעלי האתרים הללו יוצאים מהנחה שלא ייתכן אירוע כה גדול ובעל חשיבות היסטורית, שמאחוריו אין אדם או קבוצה שקשרו להוציאו אל הפועל, כדי להפיק רווחים פוליטיים, כלכליים, אידיאולוגיים או אישיים.

הכותבים מסתמכים על עדויות, צילומים והיקשים לוגיים שהם עושים תוך כתיבת אלפי מלים מפותלות ומייגעות. השורה התחתונה של כל זה היא שלא מדובר בפיגועים שביצע ארגון אל-קאעדה, אלא באירוע מתוכנן היטב שאירגנה קבוצה אחרת. האתרים המפרגנים ביותר לאוסאמה בן לאדן מוכנים להודות שהוא העומד מאחורי חטיפת המטוסים וריסוקם לתוך מגדלי התאומים. אבל לטענתם, הוא עשה זאת כקבלן משנה של קושר הקשר האמיתי. סוג אחר של אתרים מתמקד באנשים ובעדויות שהתריעו על העומד להתרחש מראש, אך מקבלי ההחלטות בחרו, באופן חשוד, להתעלם מאזהרותיהם הטובות.

האשמים

ג'ורג' בוש הבן – הנשיא האמריקאי הוא המטרה החביבה על סופרי תיאוריות הקשר. חלקם טוענים שהוא ידע, אך לא עשה דבר, חלקם מסבירים שהוא טיפש מכדי לדעת משהו. כותב אחד, רודי גרין, טוען שגם אחרי שבוש שמע על האירוע, לא היה אכפת לו והוא פשוט המשיך לספר לילדי בית הספר בפלורידה את סיפור הילדים על העז הצעירה.

לדברי גרין, אחד ההסברים לכך עשוי להיות שבוש "היה שתוי/מסומם/סבל מחמרמורת(האנגאובר). הוא לא היה במצב לטפל באירוע הזה". גרין טוען עוד, כי מגדלי הפיקוח לא הצליחו ליצור קשר עם המטוסים החטופים ולמרות זאת לא נפתח בירור מיידי לגלות היכן הם נמצאים. "מובן שבוש היה יכול לבטל את ההוראה שלא לפתוח בבירור, אבל מסיבה כלשהי הוא לא עשה זאת", כותב גרין. ומדוע בחר בוש לפלוש לאפגניסטן בתגובה? כמובן, מסיבות כלכליות – בוש, איש טקסס, הוא בעל קשרים הדוקים עם תעשיית הנפט. ומה יש באפגניסטן? נכון.

תיאוריה נוספת הקשורה לבוש קובעת כי הנשיא ידע על האירוע מראש, אבל לא ניסה לעצור אותו מכיוון שהיה מעוניין להקים משטרה לאומית שתמחץ את חופש הפרט בארצות הברית. כדי לבסס טענה זו מזכיר הכותב, "ויליאם", כי ארבעה ימים לפני הפיגועים הוציא אחיו של בוש, ג'ב, מושל פלורידה, צו מיוחד המורה על גיוס כללי של המשמר הלאומי למטרת אימונים למקרה של "הפרעות אזרחיות או אסון טבעי". ב-11 בספטמבר, כאשר הותקף המגדל השני, חתם ג'ב בוש על צו נוסף הקובע כי פלורידה נמצאת "במצב חירום". הוא עשה זאת עוד לפני מדינת ניו יורק או ואשינגטון הבירה.

אם בזה לא די, נטען שאחת הפעולות הראשונות שביצע הנשיא בוש עם כניסתו לתפקידו, היתה להורות לשירותים החשאיים האמריקאיים לחדול מלעקוב אחר בן לאדן. אחרי הכל, הם עומדים לעשות עסקים ביחד.

ג'ורג' בוש האב – העובדה שבוש הבן הוא בנו של בוש האב רק מחזקת את הטענה כי מדובר בקנוניה משפחתית. כותבי המאמרים טוענים שבן לאדן היה ברשימת מקבלי המשכורות של בוש האב, כשזה היה נשיא. כעת, נטען, מנסה בוש האב, דרך בנו (שלא יודע מימינו ומשמאלו), להשלים את הסדר העולמי החדש שהחל בו בעת גיבוש הקואליציה לקראת מלחמת המפרץ הראשונה. הוא עושה זאת על גבו של העובד הנאמן, בן לאדן.

ביל קלינטון – הנשיא השלישי שנמצא אשם באירועים הוא קלינטון. באתרים רבים מוזכרת הטענה כי קלינטון יכול היה לעצור את בן לאדן עוד ב-'96 אך מסיבה כלשהי בחר להניח לו. הסופר ג'רלד פוזנר, שכתב את הספר "מדוע אמריקה ישנה", טוען שכאשר בן לאדן עזב את סודאן בדרכו לפקיסטן הוא התעכב בקטאר כדי לתדלק את מטוסו. הרשויות בקטאר יצרו קשר עם אנשי קלינטון ושאלו מה לעשות באיש. התשובה שניתנה להם היתה: "עזבו אותו". עוד קודם לכן הציעו שלטונות סודאן להסגיר את בן לאדן, אך קלינטון ויתר על ההצעה הנדיבה. אגב, הכותבים לא מאשימים את קלינטון בקשירת קשר, אלא רק בטיפשות.

ממשלת ישראל והמוסד – הטענה שלפיה המוסד הישראלי אחראי לפיגוע במגדלי התאומים הופצה ימים אחדים לאחר 11 בספטמבר .2001 מי שהעלו אותה מאמינים שישראל ביצעה את הפיגוע כדי לקבל הכשר לפעול ביד קשה נגד הפלשתינאים. מכיוון שכל היהודים ערבים זה לזה, התקשר המוסד אישית לכל אחד ואחד מהיהודים שעבדו בשני המגדלים והורה להם לא להגיע לעבודה. כך ניצלו חייהם של לא פחות מ-4,000 יהודים.
כדי לבסס קביעה זו, מסתמכים סופרי תיאוריות הקשר על דיווחים בתקשורת הצרפתית, שלפיהם חבר הפרלמנט הגרמני אנדרס וון-בולו אמר כי ישראל היא העומדת מאחורי אירועי הטרור. אם הוא אומר, הוא כנראה יודע. דיווחים אחרים מתייחסים לידיעה רצינית שהופיעה ב"הארץ", ולפיה עובדי חברת הסטארט-אפ הישראלית אודיגו יירטו הודעה שנשלחה באמצעות תוכנת המסרים המיידיים שפיתחה. בהודעה הזהיר אדם כלשהו מפני המתקפה, שעות ספורות לפני שהוצאה לפועל.

סי-איי-אי – העיתון הצרפתי "לה-פיגרו" דיווח כי סוכן של הסי-איי-אי פגש את בן לאדן ביולי ,2001 כאשר זה טופל בבית חולים אמריקאי בדובאי בגלל זיהום בכליה. על פי הדיווחים, הסוכן קיבל "מידע מדויק" מבן לאדן. את כותבי האתרים זה לא הפתיע. אחרי הכל, הם יודעים שבן לאדן היה עובד של הסי-איי-אי בראשית שנות ה-.90 העובדה שלמחרת הכחיש הסי-איי-אי את הפרסום בעיתון הצרפתי לא ממש הותירה את רישומה בנפשם של הכותבים, המשוכנעים שארגון הביון מסתיר את אחריותו לאירוע.

ק-ג-ב – המעצמה הרוסית כבר לא מה שהיא היתה וגם הק-ג-ב של היום הוא לא הק-ג-ב של פעם, ועדיין, ברוסיה נותרו כמה נשמות טובות שהחליטו לארגן את הפעולה כדי לגרום לארה"ב לפלוש לאפגניסטן. למה דווקא לאפגניסטן? קודם כל בשל קרבתה לרוסיה ושנית, אולי הרוסים רצו שהאמריקאים יסיימו את מה שהם התחילו.

סעודיה ופקיסטאן – שתי המדינות ידעו מראש על הפיגוע שעומד להתרחש, אך לא עשו דבר למנוע אותו. מאוחר יותר התנקשו המדינות בפעילים שהיו עמן בקשר, כדי לנסות ולהסתיר את טביעות האצבעות שלהן.
חייזרים – לאחר התרסקות המטוס במגדל הראשון נראה עב"ם (עצם בלתי מזוהה) בשמי ניו יורק. יש הטוענים שהעצם הזה הוא האחראי להסטת המטוסים לתוך המגדלים.

האזהרות

ד"ר גארת וננסי ניקולסון – זוג שחקר את תסמונת מלחמת המפרץ. השניים, כך נטען, דיווחו לפנטגון כי הצליחו לאמת מידע מודיעני שלפיו מתקפת טרור תונחת על ארה"ב ועל הפנטגון ב-11 בספטמבר. דיווחיהם התבססו על עדותם של דיפלומט אפריקאי עלום ואדם בכיר במאפיה. משום מה, העולם והפנטגון התעלמו מאזהרותיהם.

דלמארט מייק ורילאנד – חייל בצי האמריקאי, שלפי אחד האתרים העביר לפקידי ממשלה קנדים מכתב המזהיר כי "המתקפה הראשונית תתחיל במגדלי התאומים ב-11 בספטמבר 2001 על ידי אחינו לאמונה". אזהרותיו של ורילאנד לא נשמעו. למעשה, אפילו כותבי האתר כלל אינם משוכנעים שהוא קיים.

אם-איי – 6 שירות הביון הבריטי, כותבים יודעי דבר, התריע כבר שנתיים לפני 11 בספטמבר 2001 על הכוונות לחבוט בתאומים. דבר לא קרה.

אף-בי-איי – הבולשת הפדרלית קיבלה מידע מהמשטרה האיטלקית, שצותתה לפעילי אל-קאעדה באשר למתקפה אפשרית באמצעות מטוסים, אך לא עשתה דבר. שלוש שנים לפני הפיגועים העביר מודיע של האף-בי-איי פרטים על אחד הטייסים שהטיסו את המטוסים שהתרסקו לתוך התאומים. האף-בי-איי לא עצר את האיש.

חוסני מובארק – הנשיא המצרי התריע 12 יום לפני 11 בספטמבר כי "משהו עומד לקרות". אי אפשר להסביר כיצד הרשויות התעלמו מהתראה כה ממוקדת.

הברית החדשה, הסידור, הקוראן, ספר המור-מונים, כתבי ויליאם שייקספיר וספרו של ג'רי סיינפלד – המשותף לכל הספרים האלו הוא שהם עבי כרס. כולם מגיעים עד עמוד 911 או לפחות לעמוד 119. בכולם נכתבה אזהרה מפורשת. לדוגמה, בעמוד 911 במילון הברית החדשה נכתב כי "המוסלמים יהרסו את העיר". המלה לאודן (Laoden), סוג של לאדן, רשומה גם היא באותו עמוד. בעמוד 119 של לקסיקון הברית החדשה מופיעה המלה .ARAB
בספר "כל כתבי שייקספיר" מופיע בעמוד 911 תיאור של אם ושני אחים הבוכים על אובדנם. הקשר לפיגועי 11 בספטמבר ברור ולא ממש משנה אם אצל שייקספיר מישהו תמיד בוכה על מישהו אחר שנרצח. בעמוד 119 בספרו," "SeinLanguage מתאר ג'רי סיינפלד מכתב דמיוני מחברה מסחרית, שבמקום ההודעה המקובלת על זכייה בחופשה נהדרת באי טרופי מבשר לו שלא רק שהוא לא זכה בהגרלה, אלא שאפילו לא התקרב לניצחון. יש הטוענים שגם הטקסט הזה חזה את המפלה של ארה"ב בקרב מול המטוסים המתרסקים.
סטנלי קובריק – הבימאי יצר ב-1968 את הסרט "אודיסיאה ,"2001 שכל מטרתו להזהיר מפני העומד להתרחש ב-11 בספטמבר .2001 זו הסיבה שהסרט מלא ברמזים מוצפנים לעומד להתרחש. זו הסיבה שהוא מת 666 יום לפני שנת. 2001 חשוד מאוד.

שטר של 20 דולר – אם מקפלים באופן מסוים שטר של 20 דולר, אפשר לראות את מגדלי התאומים ואת בניין הפנטגון עולים באש. האזהרה היתה שם כל הזמן, אבל כל שהאמריקאים ידעו לעשות הוא לקנות באמצעותה שני ביג-מק, צ'יפס גדול ופפסי קולה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

 1. לא מאמין ל לשקרנים גזענים אנטישמים[משתי צדדי הקשת] נניח שקבוצה א מאמינה בא וקבוצה ב היא מאמינה בב וגם קבוצה ג מאמינה בב וקבוצה ד היא תוצאה של ב וג ומאמינים בב וכן על זה הדרך למה להאשים את קבוצה א שממלא מדובר לחלק מהאנטישמים במיעוט במיעוט של חלק א אז אם כברת תאשימו את חלק ב וג וד שאתם מפחדים לעשות כי הכל שקר וסתם מתנפלים לצד א[והכי חשוב שהאנטישמים יאשימו את עצמם]כש שיש מאות ואולי אלפי תאוריות אחרות ונגדיות ג יכול להיות שסוכנים של סדאם סודאן שהיום היא במגמת שינוי איראן חמאס חיזבאללה לוב אלקעיידה ומדובר ובקשר לבנין ה3 הי שמור וגם הבנין התפוצץ מגז שעף לבנין כנראה שניכוז גבוהה עבר לבנין [מהרוח וההדףו ריעדות של 2 בנינים שקרסו וחשמל גלוי בטעות סיגריה מההיסטריה אפילו ששחכו לכבות בה שארהב לא כולה הייתה באש נס בזכות הקבה נצח ישראל לא ישקר ארהב לא מפרטת במדויק ובצדק שמחבלים עבריינים וחולי נפש לא ידעו אני גם לא יודע וזה בסדר ולטובתינו

 2. שלום רב!

  לפני חמש שנים הייתי גם מגיב באופן דומה לתאוריות קונספירציה סביב אסון התאומים…אולם לאחר שחקרתי על העניין, להפתעתי הרבה גילתי שחלקן נכונות.

  אחסוך ממכם את הסיפור הארוך ואציג ישר הוכחה חד משמעית שהייתה קונספירציה:

  הגורד שחקים השלישי שקרס באותו היום קרס בתאוצה חופשית למשך מעל ל-2 שניות מהקריסה, דבר שיכול לקראות רק כאשר יש אפס תמיכה מלמטה.

  השריפות בבניין היו בודדות ומפוזרות ולא שריפה ענקית גואשת שעוטפת את הבניין, לכן בהכרח היה שימוש בהשמדה מבוקרת.

  להלן לינק שנותן פירוט על הדברים-

  https://www.youtube.com/watch?v=v3mudruFzNw

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן