סיקור מקיף

תאי גזע מחבל הטבור הפכו לתאי כבד

כך מדווח בנק דם חבל הטבור -חברה פרטית מארה"ב השומרת את דם חבל הטבור לשימוש רפואי לילדים כשיגדלו

אבי בליזובסקי

קישור ישיר לדף זה: https://www.hayadan.org.il/stemcells290805.html

צוות של חוקרים בריטים ואמריקנים מסרו כי מספר תאי גזע בחבל הטבור מכילים מאפיינים דומים לתאי גזע עובריים. כך מסרה חברת CBR.
בניסויי מעבדה, הצליח הצוות להפוך תאי גזע דמוי עובריים בחבל הטבור לתאי כבד, כך מסר סטפן גרנט, סגן נשיא בכיר בחברת CBR המחזיקה לטענתה בבנק דם חבל הטבור הגדול בעולם.
התגלית הוסיפה ערך להשקעה שבוצעה בידי כ-300 אלף משפחות המבקשות לשמר בהקפאה את דם חבל הטבור של ילדיהם לשימוש שוטף ולשעת חרום" אמר גרנט. פרטים על המחקר הופיעו בגליון אגוסט של כתב העת Cell Proliferation.

בסיאול התקיים מפגש של חוקרים בתחום תאי הגזע

בכירי החוקרים המשתמשים בתאי גזע עובריים התכנסו באוניברסיטת יונסאי בסיאול בסוף השבוע האחרון לסימפוזיון בן יומיים שבו חלקו את ממצאיהם.
בין המשתתפים -21 מדענים מחמש מדינות: ארה"ב, בריטניה, אוסטרליה יפן ודרום קוריאה. בין המדענים גם פרופ' מון שין יונג מהאוניברסיטה הלאומית בסיאול, ששיבט לראשונה עובר לצורך הפקת תאי גזע עובריים, בשנת 2003 ביחד עם עמיתיו הואנג וו-סוק, וכן הל ברוקסמאייר מאוניברסיטת אינדיאנה, שגילה את תאי הגזע הנמצאים במח העצם ואשר יכולים להופך לכל סוג של דם, ושתל תאים כאלה בחולי לוקמיה בסוף שנות השמונים.
בוקסמאיר, חוקר ידוע בתחום יצור תאי הדם הרצה על הניידות וההתבייתות של תאי גזע אלו והתאים שהולידו אותם.
תאי גזע, שיש להם היכולת להפוך לכל תא רגיל בגוף או התפתח לרקמות ואברים, מושכים כיום עניין רב בשל הפוטנציאל הריפויי שלהם אך גם מושכים אש וויכוחים אודות השימוש בעוברי אדם.
השבוע אמרו חוקרים באר"ב כי הם מצאו דרך לייצר תאי גזע ללא שימוש בעוברי אדם.

ידען תאי הגזע
https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~250027417~~~36&SiteName=hayadan

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן